‘Kötü Ashgar’ hangisi?

İngiltere’de görülen bir tecavüz vakası, sanıklarda Tek yumurta ikizi olan Muhammed ve Aftab Asghar kardeşlerden yalnızca biri suçlu! Adli tıp uzmanlarının vereceği karar 2 aralıkta belli olacak.n birinin ikiziyle DNA’sının aynı olması nedeniyle çözülemiyor…

Berkshire kontluğunda dün görülen davada, Muhammed ve Aftab Asghar adlı 22 yaşındaki ikiz kardeşlerin beraber yargılanıp yargılanmaması gerektiği tartışıldı.

Buna göre, 5 Kasım 2011’de yaşanan bir tecavüz vakasında olay yerinden alınan DNA örneklerinde Asghar kardeşlerin izine rastlandı. Tek yumurta ikizi olan Asghar kardeşlerin her ikisi de şüpheli olarak gözaltına alındı. İfadelerinden sonuç alınamayan ikizlerin her ikisi de davada sanık oldu. Fakat savcılar, ikizlerden yalnızca birinin mi yoksa her ikisinin mi birlikte yargılanması gerektiği konusunda anlaşmaya varamadı. Bunun üzerine başsavcı Sandra Beck, yapılan incelemeler sonucu olay yerinde sadece tek bir kişinin olduğunu, dolayısıyla ikizlerden yalnızca birinin suçlu olduğunu açıkladı.
2 aralıkta görülmek üzere ertlenen mahkemede sanık olarak tek bir kişinin açıklanması bekleniyor. Kararı, ikizlerin genetiklerindeki çok küçük bir farkı bularak olay yerindeki DNA izleriyle karşılaştıracak olan adli tıp uzmanları verecek.

Bir önceki yazımız olan Tehlikenin farkında mısınız? başlıklı makalemizde 300, alarm ve fukuşima hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *