Koton’a Twitter’da büyük tepki! – Koton neden TT oldu?

Kayseri Koton protestosu devam ediyor

Kayseri Koton protestosu devam ediyor

Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden olan Koton şu günlerde Twitter’da büyük bir tepkiyle karşı karşıya. Yeni Akit gazetesi’nde yayınlanan bir haber sonrası başlayan sanal linç girişimi uzun süre devam etti. Linçin nedeni ise çarşaflı kadın müşteriye hırsız muamelesi yapıldığı iddiası.

Yeni Akit gazetesi’nde yer alan ve insanları tahrik eden haberde, Kayseri Forum AVM Koton’da bayram arifesi için giden çarşaflı kadın ile başörtülü kızına hırsız muamelesi yapıldığı iddia edildi. ‘Koton’dan tesettürlü aileye terbiyesizlik!’ başlığı ile verilen haber sonrasında Facebook ve Twitter üzerinden Koton’a büyük tepki yağdı.

Satın aldıkları ürün ile dışarı çıktıktan sonra alarm sisteminin ötmemesine rağmen mağaza çalışanları ve güvenlik görevlileri tarafından durdurulduğu söylenen kadın müşteri ile kızına hırsız muamelesi yapıldığı söylendi. Gelen tepkiler üzerine Koton mağazasının kapı girişine ‘“Tesettürlü bayanı yanlışlıkla aradığımız için herkesten özür dileriz” yazısı asması da öfkeyi dindirmedi.

Facebook ve Twitter’da örgütlenen binlerce kişi #KotonuBoykotEdiyoruz etiketiyle öfkesini gösterdi. Gelen tepkiler üzerine Koton da bir açıklama yaptı ve mağaza sorumlusunu görevinden aldığını duyurdu.

Yeni Akit gazetesinde yer alan bu haber ‘Koton çirkef müdürü görevden aldı’ başlığı ile duyrulurken Koton boykotuyla alakalı sosyal medyada çağrılar sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Dershane öğretmenleri ne zaman MEB kadrosuna alınacak? başlıklı makalemizde 2013 dershane öğretmenleri ne zaman kadroya alınacak, bakan ve dershane hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *