Wikileaks’i sızdırdı , 35 yıl yedi!

Irak ve Afganistan savaşlarına dair belgeler ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yazışmaları da dahil 700 binden fazla belgeyi Wikileaks sitesine sızdıran Bradley Manning için savcılar en az 60 yıl hapis istemişti. Aralarında casusluk, hırsızlık ve dolandırıcılığın da olduğu 20 ayrı kalemden suçlu bulunan Manning’in 90 yıla kadar hapis cezası alma ihtimali vardı. Savunma ise mahkemeden 25 yaşındaki Manning’e hayatını yeniden kurma imkanı vermesini istemişti. 2010’dan beri hapiste olan Manning’in yattığı süre cezasından düşülecek.
Manning maruz kaldığı sert hapishane koşullarının karşılığı olarak 112 gün ceza indirimi alacak. Manning’in çıplak uyumak zorunda bırakıldığı ve günde 23 saate kadar tek başına bir hücreye kapatıldığı ortaya çıkmıştı. Manning’in temyize gitme hakkı bulunuyor. Ayrıca cezasının üçte birini yattıktan sonra tahliye talebinde de bulunabilecek.

Bir önceki yazımız olan ‘Kötü Ashgar’ hangisi? başlıklı makalemizde Aftab Asghar kardeşler, ikiz ve ingiltere hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *