Komutanlar resmen bıraktı

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde dün, geçen hafta yapılan devir teslim törenleriyle ilgili bilgi verildi. Buna göre, 22 Ağustos’ta Jandarma Genel Komutanlığı görevi Orgeneral Bekir Kalyoncu tarafından Orgeneral Servet Yörük’e devredildi.


Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve İçişleri Bakanı Muammer Güler de katıldı. Hava Kuvvetleri Komutalığı’ndaki devir teslim töreni de aynı tarihte düzenlendi. Orgeneral Mehmet Erten’in Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevini Korgeneral Akın Öztürk’e devrettiği törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’in yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da bulundu.
Deniz ve Kara Kuvvetleri komutanlıklarındaki devir teslim ise 23 Ağustos’ta yapıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini Oramiral Murat Bilgel’in Koramiral Bülent Bostanoğlu’na, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevini Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun Orgeneral Hulusi Akar’a devrettikleri törenlere Özel ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz da katıldı. Genelkurmay Karargâhı’nda 21 Ağustos’taki törende ise Genelkurmay İkinci Başkanlığı görevini Orgeneral Hulusi Akar, Korgeneral Yaşar Güler’e devretti.

Bir önceki yazımız olan Afyonkarahisar davası ortada kaldı başlıklı makalemizde afyonkarahisar, Afyonkarahisar askeriyede cephanelik patlaması ve askeri yargıtay hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *