Kolay Reklam uygulaması nedir ne işe yarar?

Vodafone Türkiye, ‘Kolay Reklam’ adlı akıllı telefon uygulamasıyla esnafa kısa mesajlı tanıtım olanağı sağlıyor. Esnaf istediği tanıtım mesajını lokasyon bazlı olarak istediği mesafe dahilinde yakınından geçen müşterilerine SMS’le ulaştırabiliyor. ‘Kolay Reklam’ uygulaması, iOS ve Android platformlarından indirilebiliyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, ekonominin itici gücü olan esnafın hızla dijital dönüşümde yerini alması için ‘Yarına Hazırım Platformu’yla onları yakından tanımaya ve işlerini yarına hazırlamayı sağlayacak çözümler önerirken onlar için işlerini büyütme fırsatları sağlamaya odaklandıklarını söyledi.

Hızlı dijitalleşme…
Aksoy, “‘Kolay Reklam’la esnafımızı hızla dijitalleştirerek müşteri kitlelerini ve işlerini büyütmeye davet ediyoruz. Türkiye ekonomisini uzun yıllardır ayakta tutan esnafımıza verimlilik sağlayan yeni çözümler sunarak beklentilerini karşılayacak hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Engin Aksoy, Vodafone İş Ortağımda sunulan ‘Kolay Reklam’la esnafın broşür veya ilan gibi geleneksel promosyon metotlarına oranla daha uygun maliyetle daha güçlü ve odaklı bir duyuru gücünü elde etmiş olduğunu vurgulayarak, “Bu yolla kendi reklamını kendisi yapabiliyor. Promosyonlarla yeni müşteriler kazanabiliyor” diye konuştu.
Türkiye’deki esnaf sayısının 1 milyon 500 bin olduğunu da anımsatan Aksoy, dijital yöntemleri kullanan esnafın gelirinin yüzde 9, piyasa değerinin ise yüzde 12 oranında arttığına dikkat çekti.

 

SMS başına 34 kuruş ödeniyor
–  ‘Kolay Reklam’ kampanya boyunca ve sonrasında, esnafın promosyon ve tanıtım mesajlarının kaç kişiye başarıyla ulaştığını anlık olarak gösterebiliyor.
–  Sadece gönderim yapılan SMS başına 34 kuruş olarak ücretlendiriliyor.
–  Vodafone’un tüm kurumsal tarifelerinde ve esnaf tarifelerinde yer alan Vodafone abonelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca Esnaf Zengin Large Paketi ve Esnaf Zengin X-Large Paketinde bulunan abonelere ilk 50 SMS gönderimi 30 Kasım 2014’e kadar ücretsiz veriliyor.

Bir önceki yazımız olan İstanbul yaşanır bir şehir mi? başlıklı makalemizde İstanbul, İstanbul yaşanır bir şehir mi ve İstanbul’un marka değerini arttırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *