Kol Estetiği ile İlgili Merak Edilenler

Kol estetiği sıklıkla uygulanan önemli estetik ameliyatlar arasındadır. Ameliyat sonuçları tatmin edici ve estetik açıdan iyileştiricidir.

Kollar Neden Sarkar?
Kolların sarkmasındaki en büyük neden yağlanmadır. Aşırı derecede kilo alıp verme kol sarkmasına sebep olur. Kollarda ilk olarak liposuction yardımı ile inceltme yapılır. Sonrasında deri çıkartma işlemi yapılır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kol estetiği ameliyatı yağ alma ve deri fazlalılığı çıkartma olarak iki ayrı teknik ile yapılır. Bazen ikisi aynı anda da yapılabilmektedir. Dirsekten koltuk altına kadar yapılan bir ameliyattır. Kolda bulunan sarkma yüksek derecede değil ise ameliyat koltuk altından açılacak olan küçük bir kesi yardımı ile yapılır. Böylelikle ameliyat izi de oldukça az olur. Kol estetiği ameliyatı genel anestezi altından yapılmaktadır. Ortalama olarak 2 saat sürer. Ameliyat sonrasında kol için kullanılan korselerden 3 hafta boyunca takmak gerekir. 3 haftalık sürede kolda oluşan şişlik ve morluklar kaybolur. Kol estetiği ameliyatından sonra 1 gün hastanede genel kontrol altında kalınır.

Ameliyat Sonrası
Ameliyat sonrası rahat şekilde geçmektedir. Ağrı kesici ve antibiyotikler kullanılır. Ameliyatı takip eden günlerde 2 ila 3 gün pansuman yapılır. 12 veya 14. Gün dikişler alınır. Ameliyat sonrasında doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları ve tavsiyeleri tam olarak yerine getirmeniz gerekir. Ayriyeten doktorunuz uygun gördüğü zamanlarda kontrole gitmek gerekir.

Kol Germe Ameliyatının Tekrarlanması Gerekli midir?
Kol estetiği geçiren bir kişinin belli aralıklar diliminde bu cerrahi işlemi tekrarlatmasına gerek yoktur. Yapılan bu işlem bir defalık bir işlemdir. Ameliyat sonrasında kol eski haline dönmez. Ama aşırı kilo alımı ve ani kilo kayıpları kol sarkmalarına sebep olur. Buna da cerrahların yapabileceği bir şey yoktur. Ameliyat sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmek gerekir.

Ameliyat Fiyatları Aralığı Nasıldır?
Kol estetiği ameliyatlarında bir fiyat vermek oldukça zordur. Koldaki sarkma oranı, ameliyatın kalitesi, kullanılacak olan malzemeler ve hekim seçimi ameliyat fiyatlarını etkileyen unsurların içerisinde yer alır. Sadece liposucition yöntemi ile kol kalınlığı küçültmesine gidilecek ise bu işlemin maliyeti diğerine göre daha uygundur.

Bir önceki yazımız olan Beden soğutma yöntemi hakkında bilinmeyenler başlıklı makalemizde beden soğutma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *