Kış tatili yapacaklar için tavsiyeler

Sonunda yeni bir yer keşfettim, yaşasın! Avusturya, İsviçre ve İtalya kış tatili için öne çıkan ülkeler. Ben de geçtiğimiz hafta Avusturya’nın bir köyüne gittim. Ischgl kış tatili yapmak isteyenlere tavsiye edeceğim bir destinasyon. Hem kayak sevenler hem de iyi yemek arayanlar için… Gitmek için iki yol var; ya Salzburg’a uçup 3.5 saatlik bir karayolu kat ediyorsunuz
ya da Innsburck’a uçup 1 saatlik bir yolculuk yapıyorsunuz. 1.800 metre yükseklikteki Ischgl, tam bir kartpostal köyü. Çocuk kulübü ve çocuklara yönelik pistleri de var. Yarıyıl tatili de gelmişken değerlendirin.

KONAKLAYIN

Küçük oteller cenneti
TAM bir küçük oteller cenneti Ischgl. Sadece bir tane 5 yıldızlı oteli var. Köy merkezinde kalmak isterseniz Hotel Olympia diyorum. Her odanın dağlara bakan balkonu, konforlu odaları, kayak sonrası yorgunluk atmak için saunası var. Akşamüstü çorba servisi yapıyorlar. En sevdiğim hizmeti ise iyi ötesi kahvaltısı. Kahvaltı odası
400 senelik ahşap malzemelerle kaplı
ve tam bir tiyatro sahnesi gibi. Aile işletmesi olduğu için karı-koca her konuyla ilgileniyorlar. Otel kayak pistlerine giden asansörlere 150 metre mesafede ve gece hayatı da otelin etrafında dönüyor.

DENEYİN

Bir gurme restoranı
BİR yemek yersin ve günlerce konuşursun. Hotel Yscla’nın girişindeki Stuva tam bir gurme restoranı. Michelin yıldızı da almış. Şefi 25 yaşındaki Benjamin Parth. Kendisi hem Avusturya’da hem Avrupa’da ün salmış. Menüsü beş farklı yemekten oluşuyor ama Benjamin’in mutfaktan yolladığı ve garsonun “Şefin sürprizi” dedikleriyle birlikte toplamda dokuz tabak yemek yiyorsunuz. Avusturya’nın lokal içkilerini de sunan başarılı bir restoran. Unuttum söylemeyi; tatlı olarak da üç farklı tabak sunuyorlar.

DEĞERLENDİRİN

Kayak arası yemek
KÖYDEN 2 bin 400 metre yükseklikteki Pardorama Restaurant’a Ischgl köyünden teleferikle çıkabiliyorsunuz. Kayak arası yemek ya da kahve için ideal bir mekan. Camdan yapılmış bir restoran düşünün. Birinci kat self servis, ikinci kat ise alakart bir restoran. Ischgl köyünden başlayan 3.5 kilometrelik bir teleferik hattı düşünün; neredeyse en pahalı teleferik projesi. Oturduğunuzda her dağın başka biri ülkenin dağı olduğunu anlatıyorlar. Siz Avusturya’da oturup yemek yerken karşısı İtalya ve İsviçre. Süper bir deneyim…

UĞRAYIN

Küvette süt banyosu
GÜN içinde kendinizle kalmak
ya da gün sonu kendinizi şımartmak istediğinizde gideceğiniz bir yer Trofana Hotel &Spa. 2 bin 500 metrekare üzerine kurulu SPA’da iki açık havuz, bir kapalı havuz, sadece çıplak girilen bir havuz, sauna, buhar odası, masaj ve dinlenme alanları var. Özellikle dışarıda lapa lapa kar yağarken sıcacık bir havuzda olmak en büyük şımarıklık! Uzun kalacak olanlara duyurulur! Kleopatra küvetinde süt banyosu ve bakım! Ben hayran kaldım, sıra sizde….

Öğrenciler için kış tatili tavsiyeleri

 

İLKER TOPDEMİR

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *