Kılıçdaroğlu’ndan mesajlar

Demokrat Parti’nin, “Yeter söz milletin” sloganından sonra dün de eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in CHP Genel Başkanı’yken kullandığı, “Ne ezen ne ezilen, hakça bir düzen”, “Toprak işleyenin, su kullananın” sloganlarını kullanan Kılıçdaroğlu, Sandıklı’da kendisini karşılayan kalabalığa, “Ben burada çay içecektim, siz miting alanına döndürmüşsünüz Sandıklı’yı. Şimdi ben sizi Silivri’ye göndermez miyim? Korsan gösteri yapıyorsunuz. Korsan miting yaptınız ama sizin yerinize Kemal kardeşiniz hapse girebilir hiç merak etmeyin” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, dün 2 günlük Afyonkarahisar temasları kapsamında dün Sinanpaşa, Sandıklı, Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde ve bu ilçelere bağlı beldelerde vatandaşlarla buluştu.

Kılıçdaroğlu, vatandaşlara şöyle hitap etti:
“Yeter ki siyaset halkı düşünsün, halktan yana tavır alsın. Halkın çıkarlarını korusun. Siyaset, zenginleşme aracı değildir. Siyaset, köşeyi dönme amacı değildir. Siyasetin amacı halkın zenginleşmesidir. Eğer halk zenginleşiyorsa zaten sorun yok. Üretici emeğinin karşılığını almazsa o ülkede üretim olmaz. Buğday taban fiyatından memnun musunuz? Mazotun 5 lira olduğunu gayet iyi biliyorum. Her benzin istasyonunun bir vergi dairesine dönüştüğünü biliyorum. Sizden isteğim şu; dertlerinizi siz de biliyorsunuz ben de biliyorum, güç birliği yapacağız. Geçmişte şu veya bu partiye oy vermiş olabilirsiniz. Doğruyol Partili, Anavatan Partili veya Demokrat Partili, hepsinin başımın üstünde yeri var. Yeni bir yol haritası çizmek zorundayız.”

Bir önceki yazımız olan Bir skandal karar daha! başlıklı makalemizde ali ismail korkmaz, eskişehir ve gezi parkı olayları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *