Kelime oyunu artık kurtlar sofrasında – Kelime oyunu hangi kanala geçti?

Ali İhsan Varol - Kelime Oyunu - Show TV

Ali İhsan Varol – Kelime Oyunu – Show TV

Televizyonların bana göre en iyi yarışmalarından biri “Kelime Oyunu”, yeni kanalı Show TV’de başladı. Bloomberg HT’de kemik bir kitleye ulaşmıştı. İlk kez “çok izlenen kanal”a çıktı. İlk gün totalde 30. sırada, AB’de 27. oldu. Yavaş yavaş yükselecek. Buralarda kalmaz kesinlikle. “İlk gün keşfedilemedi” demek daha doğru. Tek tabancaydı aslında kanalında, şimdi ‘kurtlar sofrasına’ girmiş oldu.

KATHERINE HEIGL’İN YENİ BAŞLADIĞI DİZİDE TÜRKİYE DE YERİNİ ALIR
NBC yeni bir dizinin hazırlığında; başrolde ‘Grey’s Anatomy’den Katherine Heigl var. Epey bir ara vermişti. Rolü, başkanın danışmanı bir CIA ajanı. CIA’nin dünyadaki değişik bölgelerdeki çatışmalardaki rolüne odaklanıyor dizi. Yapımcı bu diziyi kendisi, senarist Alexi Hawley Castle (“The Following”in yazarı), oyuncu Katherine Heigl ve CIA’den bir uzmanla birlikte hazırlıyor.
Peki dizide en hareketli yer şu an nereleri? Yanıbaşımız. CIA uzmanları mutlaka bizi dizinin senaryosuna dahil etmişlerdir diye düşünüyorum.

BU İLGİNÇ BELGESELİ İZLEDİKTEN SONRA DERİ GİYİLİR Mİ?
Bugün TV’de ‘Belgesel Kuşağı’ var. Bu kuşak bugün belgesel yayınlayan tüm kanallardan farklı. Belgeseller genel olarak, “Dünyanın hali ne olacak?”, “Hayvanlar alemi”, “Putin nasıl biri gibi?” gibi genel konulardan oluşuyor.
Bugün TV’deki örneklerinin farkı “insan hakları belgeseli” olması… “Modanın Köleleri” yayınladılar. Derinin hikayesi aslında. Ünlü markaların deri ceketleri, deri çantaları, deri kanapelerin Bangladeş’teki hikayesi… O görüntüleri izledikten sonra şık mağazaların önünden bile geçmek istemeyeceksiniz. Ucuz işçiliğin ne olduğunu öyle görüntülerle anlatıyor ki. Ucuza mal edilen deri ürünlerindeki kimyasallar işin bir başka ayağı. İzlerken “Burası neresi, dünya üzerinde böyle bir yer var mı?” dedirtiyor.
“Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri” belgeselini de yayınladılar. Sao Paulo’nun olduğu bölümü izledim. Narkotik operasyonu. Kurtarılmış bölgeleri var, izlerken tüyler diken diken oluyor. İstanbul hani hikaye kalır. Bugün TV’nin ‘Belgesel Kuşağı’nı kaçırmayın derim. Her akşam saat 21.00’ de.

KANAL 7’DE SÜRPRİZ REKLAM FİLMİ
Böyle bir reklamla Kanal 7’de karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. Belki uzun bir süredir yayında, ben yeni gördüm. Onu bir kenara koyuyorum. Reklam hani nasıl diyeyim Necmettin Nursaçan Hoca’nın hoşuna gitmeyecek türden.
İzleyici sorsa, “Hocam tüy dökücü reklamları televizyonda gösterilir mi?” diye, kesin “Olmaz!” cevabını alır. Ağda bantı ürünün reklamı bir güzel yayınlandı. Hani şu Bade İşçil’in oynadığı film. Gece 01.00 civarı “Adana’ dan Bir Kız Geçti Gördün mü?” adlı TV filminin arasında. Gerçi çocukların yattığı bir saat dilimiydi. Bu açıdan bir sorun yok. Demek Kanal 7, kendini aştı. Öyle mi demek lazım?

HABER BÜLTENLERİNDEN İNCİLER
Altın fiyatları yeniden yükselmiş. CINE5 haberini yapmış. “Temmuz ayının en yüksek fiyatına ulaştı” diyorlar. Biz ağustos ayındayız. “Ağustosta temmuz ayı zirvesine ulaştı” demek isteriler herhalde.
Bugün TV’de bir haber; “100 metre yarışlarının başladığı sırada yağmur yağdı.” Moskova’da devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre finaliyle ilgili böyle bir yorum vardı. Bolt birinci geldi. Aslında hava güneşliydi, birden yağmur indi, yarış başlayınca. Ee, sonra ne oldu? Orası yok. Bir şey anlatmak istemiş haber ama yarım kalmış!

SİNA KOLOĞLU

Bir önceki yazımız olan İlk altı ayda sanayideki büyüme % 2 - Güngör Uras - 13 Ağustos 2013 başlıklı makalemizde 13 Ağustos 2013, gazete oku ve Güngör Uras hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *