Kediler de biber gazının tadına baktı!

Hatay’da Ahmet Atakan’ın hayatını kaybetmesini protesto etmek isteyen çok sayıda kişi Taksim’de toplandı. Kadıköylüler ise Yoğurtçu Parkı Forumu’nun çağrısıyla 19.00’da Boğa heykelinde buluşarak Taksim’e gitmek istedi. Şişhane’de polis müdahalesiyle karşılaşan protestoculardan bazıları Kadıköy’e döndü. Kadıköy’e dönen göstericiler saat 23.30’da Ak Parti Kadıköy İlçe binasına yürümek için sosyal medya üzerinden çağrı yaptı. Boğa heykeli önünde bir araya gelen Kadıköylüler, ilk defa polis müdahalesi ile karşılaştı. Slogan atan gruba polis ilk müdahalesini Sögütlüçeşme metrobüs durağı çevresinde yaptı. Biber gazı ve tazyikli suyla Hasırcıbaşı Caddesi üzerinden kaçan eylemciler, Bahariye Caddesi üzerinde tekrar toplandı. Boğa heykelinin sağ ve sol tarafında evlerden taşıdıkları koltuk, masa ve benzeri eşyalar ile barikat kuran eylemciler barikatların önünde ateş yaktı.

Kediler de etkilendi
Kadıköy Belediyesi nöbetçi eczane listesi paylaşarak göstericilere destek olurken, CHP “Kadıköy İlçe binamız gece boyu açıktır. Sığınmak isteyenlere duyurulur” bilgisi paylaştı. Bazı Kadıköylüler ise sosyal medyada “Oh eve yakın direniyoruz”, “Direnişin Kadıköy’e taşınması iyi oldu. Otpor’dan aldığımız para yola gidiyordu” gibi yazılar paylaştı.
Kadıköy’deki çok sayıda veteriner sokaklardaki kedi ve köpekleri kliniklere toplayıp tedavi ederken, gazdan etkilenen eylemcilere de Kadıköylüler balkondan limon attı.

43 kişi gözaltında
Taksim’te düzenlenen gösteride 26, Kadıköy’de düzenlenen gösteride ise 17 kişi olmak üzere toplam 43 kişi gözaltına alındı. Taksim’de gözaltına alınan ve Vatan Emniyet’e götürülenler hakkında “personel eksikliği” gerekçesi ile gözaltında tutulmaları için ek süre istendi.
Kadıköy’de gözaltına alınıp İskele Polis Merkez Amirliği’ne götürülenler Kartal Adliyesi’ne sevk edildi.DAMLA YUR

Bir önceki yazımız olan PKK'nın siyasallaşması yasal zemine bağlı başlıklı makalemizde abdullah öcalan, Amerika’nın Sesi ve barış ve demokrasi partisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *