Kayseri’nin kahve markası: Neşve

Marka uzmanıydı kahveci oldu

Şaban Emeklioğlu, Kayseri’den çıkan markalara Neşve’yi ekledi. Kahve perakendesi alanında faaliyet gösteren bir zincir kuran Emeklioğlu, çok sayıda ile franchise vermeye başladı. Emeklioğlu, “Haftada bir kez ihtiyacımız olduğu kadar kahve kavuruyoruz ve sadece müşteri sipariş verdiği zaman öğütüyoruz. Kahveyi taze tutuyoruz” diyor.
Gıda ve perakende alanında pek çok girişimci çıkaran Kayseri’den kahve markası da çıktı. Pazarlama ve marka uzmanı olan Şaban Emeklioğlu, Neşve kahveyi yarattı. Neşve Çay Kahve Evi’nin sahibi Emeklioğlu, kendi sektöründe çok iddialı. Türkiye’deki en taze kahvenin Neşve’de olduğunu iddia eden Emeklioğlu, “Haftada bir kez ihtiyacımız olduğu kadar kahve kavuruyoruz ve sadece müşteri sipariş verdiği zaman öğütüyoruz. Kahveyi taze tutuyoruz” diyor. 2008’de sektöre girmeye karar veren Emeklioğlu’nun küçüklüğünden beri kahve merakı varmış.

Eğitmeniyle kurdu
Şaban Emeklioğlu, hikayesini şöyle anlatıyor: “Kahveye merakım vardı. Bu merakımın üzerine araştırmalar yapmaya başladım. Bir gün internet üzerinden en iyi kahve eğitmenlerinden biriyle tanıştım. Sektöre atılmak istediğimi söyledim. Onunla şöyle bir anlaşma yaptık; işin ticari boyutunu o, marka tasarımı boyutu ise ben üstlenecektim. 6 ay sonra projemiz hazırdı. Neşve’nin konseptini hazırladık ve ilk işletmemizi açtık. 5-6 ayda büyük bir gelişim sağladık.”
Şu an Kayseri’de 3 şube olmak üzere çok sayıda ilde de franchise şubeleri bulunduğunu aktaran Emeklioğlu, “Mekanlarımızda aromalı kahveler dahil tüm kahve ürünleri yer alıyor. Ana konseptimizi planlarken çayı da unutmadık. Çay da bizim olmazsa olmazlarımızdan. Neşve olarak Rize’de özel bir çay üretiyoruz ve içinde biraz bergamot kullanıyoruz. Uzakdoğu ve Hindistan’dan da çok özel çaylar getiriyoruz. Bunun yanında mekanlarımızda aparatif yiyeceklerimiz de mevcut. Özel bir kahvaltı mönümüz de var. Kahvaltı grubunu da çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizde okul servis ücretleri ne kadar oldu, okul servisleri ve Okul servisleri kaç tl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *