Kayseri’nin Beğendik’i ilk 3’e oynuyor

Yeni konseptiyle alışverişi ‘sokağa’ taşıdı!

Kayseri merkezli Beğendik, Ankara Yaşamkent’te başlattığı ‘Beğendik Sokak’ konseptiyle alışverişi sokağa taşıyor. Marketin içinde yaratılan konseptte, çeşme, çarşı, kahve sokağı, saat kulesi ve su kuyusunun yanı sıra birçok alternatif bulunuyor.
Türkiye’de kurulmuş ilk perakende zincirleri arasında yer alan Kayseri merkezli Beğendik, yeni konseptlere imza atıyor. Beğendik, Ankara’daki yatırımlarıyla perakende sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Beğendik, Ankara Yaşamkent’te ‘Beğendik Sokak’ adı altında marketlerde görülemeyecek bir konsept yarattı. Sokakta, çeşme, çarşı, kahve sokağı, saat kulesi ve su kuyusunun yanı sıra birçok alternatif bulunuyor.
Beğendik’in Ankara Yaşamkent mağazasında unlu mamuller, balık, et, meyve-sebze, şarküteri, restoran, kahve evi, mantıcı gibi reyonlarına özel isimlerin verildiği bir sokak konsepti tasarladı. Sokak konsepti ile Beğendik, 2 bin 500 metrekare alanda 200 personelle hizmet veriyor. Saat kulesi, su kuyusu ve adını içindeki Osmanlı çeşmesinden alan Beğendik Çeşmeli Çarşı’sı ile mimari farklılığıyla öne çıkıyor. Beğendik, müşterilerine farklı bir alışveriş keyfi yaşatmayı hedefliyor. Beğendik Çeşmeli Çarşı’da; Beğendik Gurme markalı sucuk ve pastırma çeşitleri, yine Beğendik özel üretimi Beğendik çikolatası, mantı, peynir ve yoğurdun bulunduğu tamamı Beğendik üretimi olan ürünler yer alıyor.

Göz önünde üretim
2 katlı restoran bölümünün alt katında yemek çeşitlerine yer verilirken, üst katta ise Beğendik Çeşmeli Çarşı’yı restorana bağlayan köprüyle teras alanına çıkılıyor. Bu bölümde Beğendik müşterileri bir taraftan yemeklerini yerken diğer taraftan tüm Beğendik Sokak’ı izleyebiliyor. Sıcak bir alışveriş atmosferi yaratılmak istenen Beğendik Yaşamkent’te çeşitli kahvelerin satıldığı, küçük masalarla döşenmiş Kahve Sokağı bulunuyor.
Beğendik’in Ankara Çayyolu Mağazası’nda ise, ürünler tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Topraksız tarım uygulamasıyla dikkatleri çeken mağazadaki serada yetişen ürünler tüketicilere sunuluyor.

Hedef ilk üç
Beğendik’in önümüzdeki dönem hedefleri ile ilgili bilgi veren Hacı Duran Beğendik ise, “Hedefimiz 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olmak. Hedefimiz ülke sınırlarıyla da kalmıyor, 2020 için diğer bir hedefimiz dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Nusr-Et Newyork'ta şube açıyor başlıklı makalemizde nusr-et, Nusret Gökçe ve nusret lokantası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *