Kaynana Gelin Seda’ya Gelin hangi kanalda?

14 December 2013 Saturday, 23:59
Seda Sayan Kanal D

Yeni programı “Kaynana Gelin Seda’ya Gelin”le ekranlara dönmeye hazırlanan Seda Sayan, “Kadın programını sevdiren ilk ve tek isim olarak, en iyiyi vermek durumundayım. Biz anlattık, biz öğrettik. Zirveyi kimseye kaptırmam” diyor
4 yıl sonra Kanal D’ye döndünüz. Bu süreç nasıl oldu?
4 sene önce 9 yıl çalıştığım yuvama veda etmek zorunda kalmıştım. Çünkü tıkanmıştık. Tıpkı bugünlerde arkadaşlarımın kuşak programlarında tıkandıkları gibi… Şimdi bambaşka şekilde evime döndüm. Hemen hemen dört yıldır da röportaj vermiyordum. Bozulanlar olacaktır. Şimdi sen çok şanslısın!

Neden ekrana dönmek istediniz? Ne etkili oldu?
Seyirci beni bırakana kadar devam edeceğim. Bunu bir iş olarak görmüyorum. Kahkaha atmayı, göbek atmayı seviyorum. Tencere tıkırtısında bile oynuyorum. Enerjimi insanlara geçirmeyi seviyorum ben.

Programın adı “Kaynana Gelin Seda’ya Gelin”. Doğru formatı yakaladığınıza inanıyor musunuz?
Ben yakaladığımıza inanıyorum. Gelinler kaynanalar, oğullarının içinde olduğu muazzam bir format. Sürekli parmak kaldırarak bir şey anlatandan, sürekli kaşı havada tavsiye verenden, sürekli “Onu yiyin, bunu yemeyin” diyenden seyirci sıkıldı. Artık değişiklik istiyor. Biz de bekledik, çok çalıştık. Dilek Dağcıoğlu’nun fikrini, format haline getirdik.

Bu programda gelin kaynana ilişkisine dair neler göreceğiz?
Her şeyi göreceksiniz. Gelin kaynana ezeli rekabeti bitmez. Hepimizin ailesinde oluyor. Mesela benim babaannem annemi dövermiş. Annem 13-14 yaşındaymış evlendiğinde. “Doğru iş yap” diye ellerine vururmuş. Yani bu sadece bir yarışma formatı değil, sosyal yaralara da parmak bastığımız zamanlar olacak.

Sizden nasıl bir kaynana olur?
Bilmiyorum. Önceden “Hiç karışmam” diyordum, işkembeden atıyordum. Oğulcan, kız arkadaşlarını tanıştırmaya başladıktan sonra kimi getirirse getirsin oğlumla ilgileniyorum, kızı yok sayıyorum. Ne kadar fena değil mi? İtiraf ediyorum, oğlumu kıskanıyorum. Galiba kıskanç bir kaynana olacağım.

Bir single hazırlığında olduğunuzu duydum. Onun çalışmaları nasıl gidiyor?
Taşkın Sabah’la çalışıyoruz. 2 eski şarkıya cover yaptık. Biri Ajda Pekkan, biri Ferdi Tayfur’un.

Pazen pijamalarımı giyip dizi izliyorum21 yıldır ekrandasınız. İzleyicinin beklentisini çözmüşsünüzdür artık…
21 yıldır “Günaydın” diyorum, bıkmadılar. Türkiye’de 21 yıldır canlı yayın yapan tek insanım. Kendinden RTÜK bir kadınım. Artık nelere dikkat edeceğimi, konuğu nasıl toparlayacağımı biliyorum. RTÜK Başkanı’nın yaptığı bütün röportajları okuyorum. Ne kadar esneklilik payı verildiğini, nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyorlar zaten. Bana diyorlar ki, Türkiye’nin Oprah’ı Seda Sayan. Oprah gelsin burada program yapsın, bakalım Oprah olabiliyor mu? Türkiye’de televizyona bir şey yapmak önemli olan.

Dekolte tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ben de giymedim mi, giydim ama şimdi aykırı geliyor. Ne gerek var fazla dekolteye. Dekolteden vereceğiniz mesaja kadar her şey dozunda olmalı. İnsanların evlerine giriyoruz sonuçta.

Yeni programa hazırlık sürecinde dev bir kulis istemişsiniz. Zor bir insan mısınızdır?
“Kıyafetim neden oturmadı, saçım neden olmadı” diye zorluk çıkarmam. Ama “Biz bu haberi nasıl atladık” derim. Zor beğenirim, mükemmeliyetçiyim , her şeyin en iyisini isterim. Bu kadar zamandır sevilmemin, güvenilir olmamın sebebi gerçek olmam. Dolayısıyla en iyiyi vermeliyiz. Gündüz kuşağını ilk yapan biziz. TGRT’den Kanal D ekranlarına… Mecidiyeköy’deki küçücük stüdyomuzda 40 izlenmeleri, 44 izlenmeleri gördük. Kadın programını sevdiren ilk ve tek isim olarak, en iyiyi vermek durumundayım. Biz en iyi olmalıyız! Biz ilkiz! Biz anlattık, biz öğrettik. Zirveyi kimseye kaptırmam!

Ekranda sizi hep mutlu görüyoruz. Sıkıntılı dönemleriniz olmuyor mu? Ya da mutsuzluklarınızı nasıl aşarsınız?
Öyle şeylerle karşılaşıyorsun ki, birinin üzüntüsü senin kafaya taktığın şeylerin ne kadar gereksiz olduğunu tokat gibi yüzüne vuruyor. Elbette benim de ota b..ka ağladığım zamanlar olmuştur. Ayy ne kadar gereksizmiş. İnsan 40’lı yaşları geride bıraktıktan sonra anlıyor. Keşke daha önce anlasa, belki bu kadar yıpranmaz. Diyecekler ki, tuzun kuru. Hiç de öyle değil! Ben de felaketler atlattım, büyük olaylar yaşadım. Ablam anneme böbreğini verdiği sırada, ben Show TV’de göbek atıyordum. Çünkü benimle moral bulan onca insan var… Ailem de çok iyi biliyor ki, onları bir arada tutmak için her zaman savaştım. Bakmakla yükümlü olduğum koca bir ailem var. Onların duaları beni buralara taşımış olabilir.

Yıllarca “Türkiye’nin En Güvenilir Kadını” seçildiniz. İleride siyasete girmeyi düşünür müsünüz?
Her dönem söylüyorlar ama ben böyle daha faydalı olduğuma inanıyorum. Bana ait zaman diliminde ihtiyacı olanın gelip, kendini anlatabileceği bir yerim var. Beni meclislerde ya da başkanlık koltuklarında arayacaklarına, kanala geliyorlar ve daha çabuk ulaşıyorlar.

Özel hayata gelelim…
Gelelim de, özel hayat yok. Artık oğlumun özel hayatı var. Oğlum gezmeye başladığından beri ortalarda yokum. Pazen pijamalarımı, patiklerimi giyip evde oturup dizi izlemeyi daha çok seviyorum.

Botoks yaptırmayı seviyorum Yıllar geçtikçe güzelleşiyorsunuz. Yüzünüz nasıl bu kadar iyi duruyor?
Botoks yaptırıyorum. Doktorum Cem Payaslı. Şimdi programım başlayacak diye yeni yaptı, çok da güzel oldu. Botoks yaptırmayı seviyorum.

Dudaklarınızda bir şey var mı?
Yok. Onlara bakarsan popomda da silikon var. Bu hoşuma gidiyor, demek ki hâlâ güzel görüyorlar beni.

KÜMESiMLE GEZiYORUM

Oğulcan şöhreti taşımakta zorlandı mı?
Daha çok küçükken Oğulcan’la konuşmaya başladım. Babasından da Allah razı olsun. Çok iyi bir insan, çok iyi bir baba. Bir de Oğulcan anneanne terbiyeli.

Çok anaç bir tavrınız var. Başka çocuk düşünmediniz mi hiç?
Hiç düşünmedim. Oğlumun zaten bir kız kardeşi var, Sinan’ın Ayşe’yle olan evliliğinden. Çok içten bir çocuk. Yeğenlerim var, ben yeğenlerime de çok düşkünüm. Bütün aileme çok düşkünüm. Herkes bana, “Kümesiyle geziyor” diyor. Evet, koca bir kümesim var ve her yere onlarla gidiyorum. Amerika’yı da, İtalya’yı da sülalece geziyoruz.

Bir önceki yazımız olan Billionaire’de parti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE