Katil geçen sene Çilem’i kaçırmış

Tatil için gittikleri Antalya’dan Ankara’ya dönerken tartıştığı sevgilisi 30 yaşındaki Çilem Hülya Berkil’i, benzinle yakarak öldürdüğü öne sürülen Abdurrahman Göçer’in, genç kadını geçen mayısta da annesiyle yaşadığı evden zorla kaçırarak alıkoyduğu öne sürüldü. Anne S.D.’nin şikâyeti üzerine harekete geçen polis, Göçer ve Berkil’i kaldıkları evde buldu, ancak emniyette ifadesine başvurulan genç kadın şikâyetçi olmadı.

Evden kaçırmıştı
22 Ağustos’ta Antalya’nın Döşemealtı ilçesi 35. kilometrede meydana gelen olayda, Abdurrahman Göçer birlikte tatile geldiği sevgilisi Çilem Hülya Berkil ile tartışmaya başlamıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Göçer’in, Berkil’i saçından sürükleyerek araçtan indirdiği, bagajdan aldığı benzin dolu bidondan üzerine benzin döktükten sonra da ateşe verdiği öne sürülmüştü. Genç kız olayın ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Göçer ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Milliyet’in aldığı bilgilere göre, Göçer, yaklaşık bir buçuk yıldır birlikte olduğu Berkil’i, geçen 26 Mayıs’ta annesi S.D. ile birlikte yaşadığı Ankara Seyranbağları’ndaki evden zorla kaçırarak alıkoydu. Göçer’in daha sonra genç kadını Ankara’nın Çubuk ilçesinde yazlık bir eve götürdüğü belirtildi.

Anne şikâyetçi oldu
Berkil’in annesi S.D. ise bu durum üzerine 30 Mayıs’ta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, “kızı Berkil’in, sevgilisi Göçer tarafından zorla kaçırılarak alıkonulduğu” şeklinde suç duyurusunda bulundu. Anne S.D. dilekçesinde ayrıca, Göçer’in “kıskançlık” nedeniyle kızını sürekli olarak tehdit ettiğini öne sürdü. Olayın ardından harekete geçen savcılık, konuyu polise bildirdi. Polis aynı gün, Göçer ve Berkil’in Ankara’nın Çubuk ilçesinde bir evde olduğunu tespit etti. Eve giden polis ekipleri şikâyet üzerine Göçer ve Berkil’i karakola götürdü. Ancak Berkil şikâyetçi olmayınca ikisi de serbest kaldı. Göçer ve Berkil emniyetteki ifadelerin ardından buradan ayrıldı. Berkil’le yasak aşk yaşayan Göçer’in Çankaya’da bir oto yıkama firmasında çalıştığı öğrenildi. Abdurrahman Göçer’in evli ve çocuk sahibi olduğu da belirtildi.

‘Kendi rızamla geldim’

Abdurrahman Göçer, sevgilisini kaçırdıktan sonra polis tarafından yakalandığında, “Berkil ile sevgili olduklarını ve kendi rızasıyla buraya geldiğini” söyledi. Berkil de ifadesinde, “Abdurrahman’ı bir yıldır tanıyorum. Bir işte çalışmıyorum. Beni, eniştesinin yazlık evine götüreceğini söyledi. Biz de onunla burada kalmak için geldik. Kendi rızamla geldim, herhangi bir zorlama olmadı” şeklinde ifade verdi.

 

Bir önceki yazımız olan ODTÜ'de nöbet devam ediyor başlıklı makalemizde ankara, görev ve odtü hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *