Kasım ayı burç yorumları

Kasım ayı hayatımıza güçlü bir değişim fırtınası getiriyor. Özellikle ilk hafta, hayatımıza katabileceğimiz yepyeni olanakları simgeliyor

Uzun bir süredir sözünü ettiğimiz Uranüs ve Pluton arasındaki kare açı 1 Kasım tarihinde dördüncü kez gerçekleşecek. 2015 yılına kadar toplamda yedi kez kare açı yapan bu gezegen ikilisi, içerisinden geçtiğimiz sarsıntılı ve büyük değişikliklerin işaretçisi oldu. Bu iki gezegen 1965-66 yıllarında bir araya geldiğinde toplumsal çalkantılar, protestolar ve reform isteği hayatın her alanında yankılanmıştı. Şimdi ise işgal (occupy) hareketleri, dünya çapında gösteriler, devlet ve birey arasındaki çatışmalar, Arap baharından Wikileaks’e kadar pek çok konuda sarsıntılı ve bir o kadar da kendimizi yenilemeye açık bir dönemden geçiyoruz.
Süregelen Uranüs-Pluton açısının kişisel hayatımızdaki yansımalarından söz edeceğim size. Zira kasım başında gerçekleşecek bu dördüncü kare, artık sürecin tam ortasında olduğumuzu anlatıyor. Daha da önemlisi, bu açı 3 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla da bir arada ortaya çıkıyor. Bu çifte kavrulmuş bir duruma işaret ediyor.
Akrep ölümün ve yeniden doğumun burcudur. Bu burçta gerçekleşen tutulmalar bizi geçmişten güçlü bir şekilde kopartarak, kendi gücümüzü ve dayanıklılığımızı yeniden bulmamıza yardımcı olur. Söz konusu kare açı hayatımızın değişik alanlarında gerçekleşen ve artık eskisi gibi kalamadığımız durumlara işaret ediyor. Kendimizi yenilemek ve eskiyi geride bırakarak yeni bir bilinç yaratmak durumundayız.
Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunda doğanlar özellikle, 28 Mart-1 Nisan, 29 Haziran- 3 Temmuz, 1 Ekim-5 Ekim ve 29 Aralık-3 Ocak arasındaki günlerde doğanlar sözünü ettiğimiz güçlü değişim, ani hareket yapma ve bir ölçüde baskı altında ilerleme konusunda kritik süreçler içerisindeler. Bu tarihler içerisinde doğmuşsanız, zaten birkaç yıldır hayatınızdaki pek çok önemli konunun geri dönüşü olmayacak şekilde yenilenmiş olduğunu görebilirsiniz.

Yükselen burcu yorumları : Koç, Aslan, Terazi olanlar daha fazla gayret gösterebilir

Şimdi, 3 Kasım’daki Güneş tutulması kuzey yönünde gerçekleşirken, aynı zamanda Satürn’le de birleşiyor. Akrep yenilenmeyi, kuzey düğümü hızlı ilerlemeyi, Satürn ise sağlam ve gerçekçi, sorumlu bir durumu anlatıyor. Bu üç göstergenin bir arada olması, atacağımız adımları sıkı bir şekilde sahiplenebileceğimizi ve koşullar ne kadar yorucu olsa da kararlılık göstererek kendimize yeni kapılar açabileceğimizi anlatıyor.
Bu tutulma özellikle Akrepleri ve yükselen Akrepleri ilgilendirmekle birlikte, Akrep’in astrolojik haritanızda hangi eve düştüğüne bakarak, bu evin ilgili konularında çok daha konsantre olabileceğinizi ve gücünüzün farkına varabileceğinizi görebilirsiniz. İlgili evi bulmak için yükselen burcunuzdan Akrep burcuna kadar sayabilirsiniz. Örneğin yükselen burcunuz Aslan ise bu durumda Akrep 4’üncü evde olacaktır, yükselen burcunuz da Akrep ise bu durumda 1’inci ev yani yükselen burcunuzun kendisi olacaktır.

Kasım ayının ilk haftası hayatımıza katabileceğimiz yepyeni olanakları simgeliyor. Eğer değişime direniyor ve her şeyin eskisi gibi kalabileceğini düşünüyorsanız, kendinizi daha zor bir durum içerisinde bulabilirsiniz. Bu arada yükselen burcu Koç, Aslan, Terazi olanlar bu dönemde sözünü ettiğimiz değişime ayak uydurma konusunda daha fazla gayret göstermek durumunda olabilirler. Buna karşın yükselen burcu Yengeç, Akrep ve Balık olanlar kendilerini yenilemek konusunda çevresel desteklerden daha fazla yararlanabilirler. Eskilerden kurtulma zamanındayız.

Bir önceki yazımız olan Devlet, habersizce babasının mezarını taşıdı başlıklı makalemizde devlet, İstanbul ve mezar taşımak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *