Karadayı’nın Serra’sı Aslı Orcan

Karadayı” dizisinde Serra karakterini canlandıran Aslı Orcan, sevgilisi Yetkin Dikinciler’le ilişkisini anlattı.

Üzerinde evlilik baskısı hissetmediğini söyleyen Orcan, “Bunu bir zafer olarak görmemek lazım. İkimiz de aynı fikirdeyiz. Zaten bunu yakaladığımız için mutluyuz” diyor

Genelde insanların sizi soğuk bulduğunu söylemişsiniz…
Evet, insanlar benim soğuk olduğumu düşünüyor. En yakın arkadaşım “Sana ilk başta çok gıcık oluyordum” demişti. Ama neden öyle bilmiyorum. Bu Yeşilçam’dan gelen bir alışkanlık gibi. Sinemada sarışın kötü kadınlar çok. Ege’de, bizim orada sarışın kadın kötü değildir.

Serra rolünün gelmesinde bu özelliğinizin bir etkisi var mı sizce?
Ben sarışın ve renkli gözlü olduğum için Serra’yı oynamıyorum. “Karadayı”nın ekibine katılmak için seçmelere gittim. O duyguyu çıkabildiğim için rolü aldım. Oynamak istediğim, hevesle oynadığım rolü yakaladığım için şimdi tadını çıkarıyorum. Ayrıca Serra’ya kötü diyemeyiz, sadece kötülük yapmıyor çünkü.
Ama seyircinin karakteri sevdiğini söyleyemeyiz. Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Olumsuz hiçbir tepki almıyorum. Oynadığım karakter, hayata tutunmak için savaş verdiğinden genelde kadınlardan destek görüyor. En güçlü kadının bile erkeğe karşı bir zaafı vardır. Dolayısıyla Serra’da, kendilerine karşı itiraf edemedikleri birçok şey buluyorlar. Çok enteresan ama her zaman hoş sözler duydum, hiç kızan olmadı. Turgut karakteri, sinirleri o kadar çok üstüne çekiyor ki bana sıra gelmiyor.
Dizi bu sezon final yapacak mı?
Ben öyle biliyorum. Kesin olarak bir bilgi verilmedi ama.
Ekip olarak sürekli bir aradasınız. Aranızdaki enerjiyi siz nasıl buluyorsunuz?
Bu dizide iyi kalpli insanlar bir araya gelmiş. Bence o enerji “Karadayı”ya da yansıyor. Biliyorsunuz Türk sinemasında dört yapraklı yonca var; Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray, Filiz Akın ve Fatma Girik. Hepsi birbirlerini gördükleri zaman içten sarılan, geçmişi hatırladıklarında da iyi sözler sarfeden kişiler. Şimdi baktığınızda başrol oyuncuları arasında böyle bir dostluk ve sıcaklık pek yok gibi. Ama biz ekip olarak gerçekten çok eğleniyoruz. Kenan (İmirzalıoğlu), Bergüzar (Korel) ve benim, hatta hiçbirimizin arasında kast sisteminin getirdiği bir hiyerarşi yok. Normali de böyle olmalı bence.

BİR TEK FINDIK’TAN VAZGEÇEMEDİM

Haftanın 5 günü çalışıyorsunuz. Kendinize kalan zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok yoğun çalıştığımız için dinlenmek istiyorum. Onun dışında da köpeğim Fındık’la ilgileniyorum. Hayatımda bir tek Fındık’tan vazgeçemedim. 8 senedir benimle. Gerçekten kafamda bir sıkıntı varsa ve içimden hiçbir şey yapmak gelmiyorsa, onun tasmasını takıp sokağa çıkıp yürürüm. Gerçekten o süreçte düşündüğüm şeyi unutuyorum. Fındık’la uzun turlar atmak çok hoşuma gidiyor.

Hayatım Yetkin’le her gün tazeleniyor

Yetkin Dikinciler’le ilişkiniz nasıl gidiyor?
Yetkin’le yaklaşık dört yıldır birlikteyiz. Onunla “Aile Saadeti” diye bir dizide rol almıştık. O zamanlar arkadaştık. İkimiz de kendi hayatlarımızda mutluyduk. Ne benim ona, ne de onun bana ihtiyacı vardı. Birbirimize ihtiyacımızın olmadığı dönemde bir araya geldiğimiz için, ilişkimiz kıymetli. Hayatım Yetkin’le her gün tazeleniyor. Öze bakabilmek önemli…
Evlilik gündeminizde var mı?
Bana “Evlenecek misiniz?” diye sorduklarında gerçekten bir teferruat olarak görüyorum. İyi gidiyor, mutlusun, birlikte bir şeyler yapmaktan hoşlanıyorsun, iyi vakit geçiriyorsun… Evliliği bir kıstas olarak gören kadınlar kaybediyorlar bence. Evlenmiş olsalar dahi… Bunu bir zafer olarak görmemek lazım. Bu algıyı artık kırmalıyız. Mesela düğün arabalarının arkasına “Mutlu son” yazarlar ya… Neyin sonu? Ve sadece
ben değil, ikimiz de aynı fikirdeyiz. Zaten bunu yakaladığımız için mutluyuz.
Beraber başka bir projede rol almak ister misiniz?
Ona çok karar veremiyorum, oynamak ister miyim bilemiyorum. Henüz çok fazla heves ettiğim bir şey değil.

Bir önceki yazımız olan Nejat Uygur yaşamını yitirdi başlıklı makalemizde Nejat Uygur, Nejat Uygur öldü ve tiyatrocu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *