Kara Para Aşk’ın Pelin’i İlkin Tüfekçi hayatını anlattı

Eski futbolcu İlyas Tüfekçi’nin kızı İlkin Tüfekçi, ‘Kara Para Aşk’ dizisindeki ‘Pelin’ karakteriyle ekran yolculuğuna devam ediyor. Dizinin gözü kara polisi; setteki hayatı, oyunculuk aşkını ve babasına olan düşkünlüğünü anlattı.

Hayaliniz balerin olmakmış, oyunculuğa geçişiniz nasıl oldu?
Çok küçük yaşta baleye başladım ve sekiz sene bale yaptım. Konservatuarın bale bölümüne hazırlanıyordum. Sonrasında geleceğimle ilgili karar vermeden önce biraz beklemem gerektiğini düşündüm. Lisedeyim henüz, o sırada okulda ‘Romeo & Juliet’ oyunu için hazırlık yapılıyordu. ‘Juliet’ rolü benim oldu. Sahneyle hep iç içe büyüdüm ama tiyatronun büyüsü bambaşka geldi. Kendimi sahnede o kadar mutlu hissettim ki, benim için vazgeçilmez oldu. Sonra konservatuara gittim, tiyatro okudum.

 Ailenizin yönlendirmesi oldu mu?
Ailem çocukluğumdan beri, kurduğum hayallerin, verdiğim kararların hep arkasında durdu, yanımda oldu. Ailenin manevi     desteğini hissetmek     başka bir güç veriyor.

 Bir söyleşinizde, “İlyas Tüfekçi’nin kızı olarak var olmak istemiyorum” dediniz. Neden?
Babamın kızı olmak her daim çok gurur verici, ama sektörde sadece böyle anılmak emeğimi, çabamı ve eğitimimi göz ardı etmek olur diye düşünüyorum.

 Babanızın sağlığı şimdi nasıl?
Çok şükür iyi. Zor ve hassas bir hastalık.

 ’Kara Para Aşk’ta sert, duygularını pek belli etmeyen bir karakteri canlandırıyorsunuz…
Evet ‘Pelin’ sert, duygularını pek belli etmeyen biri. Zor bir kız. Aynı     zamanda cesur ve gözü kara. Komiser bir kızı canlandırmak çok keyifli. Olayları çözümlemek, parçaları birleştirmek ve sonuca     gitmek heyecan verici. Oyunculuk açısından böyle bir hikayede, polis kızı canlandırdığım için mutluyum.

‘Sahnede kendimi unutuyorum’

 ‘Ben O İstanbul’u Çok Sevdim’le de tiyatro izleyicisiyle buluşuyorsunuz. Sahnede olmak nasıl hissettiriyor?
Tiyatro sahnesinde olmak anlatılmaz yaşanır olan duygulardan. Kendini unutu-yorsun sahnede, başka insanlara, başka hayatlara yolculuk başlıyor. Bu durumun farklı türde bir güzelliği var. Sonra seyirci giriyor devreye, buluşma kısmı… İşte tüm bunlar bir araya geldiğinde hissettiğin mutluluktan başka bir şey değil.

 Biraz oyundan ve oynadığınız karakterden bahseder misiniz?
Özen Yula’nın yazıp yönettiği bir kara komedi. Kadına şiddet başka bir dille anlatılıyor. Oyun sonunda seyirciyi çok şaşırtan bir sürpriz bekliyor. Benim oynadığım 16 yaşında genç bir kız, adı ‘Fide’. Oyun içinde umut vaad eden, belki de umudu simgeleyen tek karakter.

‘İşimizi sevgiyle yapıyoruz’

“Dizimiz karakterlerin kara hayatları, kirli para sevdaları ve en önemlisi güzel aşıklarıyla tüm hızıyla devam ediyor. Tüm ekip arkadaşlarımızla uyumlu, keyifli bir çalışma içindeyiz. Hepimiz işimize ve birbirimize karşı saygılıyız. Her birimiz canla başla en iyisini sunabilmek için emek veriyoruz.

SENEM AYDIN – CADDE

Bir önceki yazımız olan Cem Yılmaz yeni Mercedes'iyle gezmede! başlıklı makalemizde can yılmaz ve cem yılmaz hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. March 30, 2015

    […] Kara Para Aşk’ın Pelin’i İlkin Tüfekçi hayatını anlattı3 days önce […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *