Kanunsuz eylemler

“Televizyonlara düşen görüntülerden, olay sırasında polis aracının geçmekte olduğu sırada herhangi bir polis müdahalesinin bulunmadığı ve yüksekten düşme sonucu bir görüntünün olduğu ortaya çıktı. Ayrıca otopsi raporu sonucu yüksekten düşmeyi teyid ediyor. Bütün bunlara rağmen biz incelememizi sürdürüyoruz. Hatay’da günlerden beri yapılmakta olan, orada büyük bir karışıklık çıkartmak, bir etnik provokasyonla insanları birbirine düşürme eğilimini yakından biliyoruz.

Kanunsuz eylemler
Nerede olursa olsun kanunsuz eylemlerle ilgili tavrımız devam edecektir. Özgürlüklerin bütün unsurlarıyla kullanılmasına evet ama kanunun öngördüğü şartlar içerisinde, başkalarının özgürlüklerini ihlal etmeden bir de şiddet kullanmadan özgürlüklerin kullanılmasınadan yanayız.
Biraz sabırlı olalım ve olayın bütün boyutları ortaya çıkmadan kimse kimseyle ilgili bir önyargıyla veya şüpheyle olaya yaklaşmasın. Ama bu tip kanunsuz gösterilerin maalesef geldiği noktayı burada vatandaşlarımın takdirine bırakmak istiyorum. Şiddet kullanılmadığı, kanunsuz gösteriler yapılmadığı sürece polisin müdahalede bulunmuyor. Birçok olay bahane edilerek, her gün yeni bir bahene ortaya koyularak profesyonelce şidddet unsurlarını ortaya çıkaran belli guruplar kendi amaçlarını, başkalarının protestolarının da üzerine bindirmek suretiyle bu konuyu tabana yaymaya çalışıyorlar.”

Bir önceki yazımız olan Konuşan parmaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *