Kalp Hırsızı’nın başrol oyuncuları diziyi anlattı

Kalp Hırsızı dizisinin başrol oyuncuları Kenan Ece ve Mine Tugay Milliyet TV’ye samimi açıklamalarda bulundu. İşte Kenan Ece ve Mine Tugay’ın röportajı…

ATV’nin yeni dizisinin hikayesi 2012’de vefat eden Mint Yapım’ın senaristi Metin Açıkgöz’e (49) ait. “Evinize giren hırsıza aşık olabilir misiniz?” sloganıyla çekilen dizinin senaristleri Birol Güven, Yaşar Arak ve Caner Güler. Dizinin yönetmeniyse Emre Kavuk…

Kenan Ece: Hayallerim biterse ben de biterim

En son “Küçük Ağa” dizisinde görmüştük sizi başka neler yaptınız?
Beş bölüm “Küçük Ağa” dizisinde oynadım. Aynı zamanda geçen sezon BO Sahne’de Selen Öztürk’le Özen Yula’nın son oyunu “Bakarsın Bulutlar Gider”i oynamaya başladık. Bu sezon da devam edeceğiz, 18 Eylül’de perdeyi açıyoruz. Mayıs ayında Hasan Karacadağ’ın çekilen ilk filmi “Magi” de oynadım. Filmde Michael Madsen, Stephen Baldwin, Lucie Pohl ve Dragan Miconevic gibi yabancı oyuncularla rol aldım. Bütün film İngilizce oynadım, her bakımdan harika bir tecrübeydi. Ekim ayında vizyona girmesi planlanıyor, heyecanla bekliyorum.

Nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?
Sanat hırsızlığı yapan biraz serseri bir karakter. Yine de ona doğruyu bulmasına yardımcı olacak kadar iyi bir kalbi var. Hasta bir kız kardeşi var, ona bakıyor. İyi bir baba olmak içinse önce bir değişim geçirmesi gerekecek.

Dizideki gibi hiç evinize hırsız girdi mi? Bir hırsızla karşı karşıya kaldınız mı?
Evime hırsız girdi ve ne şanslıyım ki karşı karşıya gelmedik. Eve sinsi sinsi birinin girmesi son derece sinir bozucu bir durum. Karşılaşmamak en iyisi bence.

İşinizle ilgili en çok neyi seviyorsunuz?
Bana uzak insanları yargılamadan, empati kurarak tanıma fırsatı vermesini. İnsan olmanın binbir halini keşfetmemi sağlamasını. Bir de hayatı gözlemlememe zaman vermesini.

Sizi hayatta bir adım öne taşıyan şeylerin ne olduğunu düşünüyorsunuz?
Ailem ve eğitimim, hayatımın temelini oluşturuyor. Temelim sağlam, bu benim şansım. Temelin üzerine ne inşa edeceksem kendi sorumluluğum. Kendini tanımak, geliştirmek, hayatı olduğu gibi kabul edip engelleri esneklikle, beceriyle göğüslemek ve çalışmak hayatı güzel yaşamanın anahtarları bence.

Mesleğinizle ilgili gerçekleşmesini beklediğiniz bir hayaliniz kaldı mı?
Hayaller bitmez, biterse ben biterim. Daha çok yolum var ve bu beni heycanlandırıyor. Mesleğimle ilgili en büyük hayalim tam anlamıyla uluslararası bir aktör olup bildiğim çeşitli dillerde insan hikayeleri anlatmak.

Bakarsın Bulutlar Gider ve Kenan Ece

mine tugay kalp hırsızı

Mine Tugay Kalp Hırsızı’nı anlattı

Mine Tugay:İsyankâr değilim, ders alırım

“Kalp Hırsızı” nasıl bir dizi?
İki farklı hayatın tuhaf bir noktada kesişmesi üzerine kurulu bir romantik komedi. Romantizm içinde bol bol komiklik barındırıyor zaten. Hikaye, özel parçaların peşine düşen bir hırsızın, çocuğunun hiç görmediği babasını görene kadar konuşmayı reddetmesi üzerine çaresiz kalan bir annenin evine girmesi ve çocuğun onu babası sanmasıyla başlıyor.

Defne nasıl bir karakter?
Defne çocuğunu yalnız büyüten bir anne. İşi, koleksiyonerlere danışmanlık yapmak. Oğlu Bora bir gün babası gelene kadar konuşmayacağını söylüyor ve susuyor. Bu zaman zarfında oğluna, babasıyla ilgili fantastik hikayeler anlatan Defne bir tesadüf eseri tuhaf bir hikayenin içinde buluyor kendini. Eve giren hırsızı, babası zanneden oğlunu mutlu etmek için bir takım formüller bulmaya çalışıyor. Adamın nasıl bir insan olduğunu anlamak için yanında çalışmaya başlıyor ve hikaye açılıyor. Annesi tarafından sürekli evlendirilmek istenmiş bir kadın Defne. Fakat hamile kalınca terk edilen bir kadın olduğundan buna pek yanaşmamış, erkeklere güveni yok.

Karakter sizi hangi yönüyle etkiledi?
Çocuk odaklı bir aile hikayesi olması hoşuma gitti. Televizyonda sıcak işleri daha çok seviyorum. İlk başta neşesi kaçmış bir annenin zamanla, hayatına aşk girince dönüşeceği hallerini merak ediyorum. Oynaması keyifli olacak. Ayrıca bütün karakterler çok renkli ve bir araya geldiklerinde seyretmesi çok eğlenceli.

Kenan Ece nasıl bir rol arkadaşı?
Henüz çok fazla sahne çekmedik ama çalışması keyifli, iş disiplini olan bir oyuncu. Şimdilik bunları söyleyebilirim.
Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler düşündünüz? Neden bu projeyi kabul ettiniz?
Hikayenin açılabileceği yerlerini merak ettim. İlk başta dert, hikayeyi seyirciye anlatmak olduğu için daha dramatik ve hüzünlü sahneler çektik. Şimdi asıl komedisi başlıyor ve eğleneceğimiz çok şey var.

Diziyle ilgili öngörünüz nedir? Sizce seyirci diziyi nasıl bulacak?
Umarım severler. Ekipçe samimi ve keyifli bir iş olsun diye çabalıyoruz. Gelen yorumlara bakılırsa tatlı bir seyirci kitlemiz oluşmuş sanırım. “Pazar günü keyifle izleyeceğimiz bir dizimiz oldu” diyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor.
Bugüne kadar birçok farklı projede yer aldınız. Aralarında ayrı bir yere koyduğunuz bir işiniz var mı?
“Behzat Ç.” izlemekten de içinde olmaktan da haz aldığım bir projeydi. Keza “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” de öyle. Kıymetli yönetmenlerle, işini disiplin ve ahlakla yapan insanlarla çalışmak şanslı kılıyor oyuncuyu. Tiyatroda ise “Karatavuk”. Cüneyt Türel gibi büyük bir ustayla, gerçek bir aktörle oynama fırsatım olmuştu. Benim için çok kıymetlidir.

Hayata karşı tavrınızı nasıl tanımlarsınız?
Hayatı olduğu gibi kabul eden bir insanım. İsyankar değilimdir, ders alırım. Her insan ve her durum öğretileriyle gelir, iyi ya da kötü. Kısaca hayatı hazla kucaklamayı severim.

İş ya da özel hayatınızda sizi en çok ne kızdırır?
Yalancılık, işgüzarlık. Samimiyet çok önemli. O yoksa herkes çıkarının peşinde robotlara dönüşüyor ve bu çok sevimsiz. Empati yoksunluğunu hiç anlamam mesela. Koşarak uzaklaşırım oradan.

Mine Tugay Medcezir’den ayrıldı

MELİS GÜVENÇ

Bir önceki yazımız olan Melda Yücel'den samimi röportaj başlıklı makalemizde Melda Yücel, Melda Yücel röportaj ve Melda Yücel'in kocası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *