Kalbime bişey oldu

İnsanların yaptıklarına şaşırmamaya, umursamamaya, etkilenmemeye, hayal kırklığına uğramamaya, kimseyi kaybetmekten korkmamaya başladım. Sanki benim o duygusal ve kırılgan kalbimi söktüler

Kısa zaman öncesine kadar sevdiğim, güvendiğim, inandığım insanlardan gelen düşüncesizlik, kötülük, hainlik ve hatta utanmazlık temalı aksiyonlar beni fena incitirdi. Sonra birden; Sinan Akçıl’ın şarkısında dediği gibi “Benim kalbime bişey oldu”!

Benden sonrası tufan!
Kimsenin yaptığı hiçbir şeye şaşırmamaya, umursamamaya, etkilenmemeye, hayal kırklığına uğramamaya, kimseyi kaybetmekten korkmamaya başladım. Sanki benim o duygusal ve kırılgan kalbimi söktüler, yerine de “Amaaan çok da umrumdaydı, benden sonrası tufan!” diye atan bir şey koydular.
Bir yandan insanlardaki “hayal kırıklığına uğratma” potansiyeline karşı gamsız olmaktan memnunum… Karşılaştığım kötü ve olumsuz ne varsa su gibi akıp gidiyor üzerimden… Öte taraftan hayatı boyunca duygusal takılmış bu Hayalet’in dönüştüğü hali garipsiyorum. Bundan sonra hep böyle mi yani? Masum duygular ve herkesi kendi gibi sanan iyi niyetler olmayacak mı?

Masumiyet bir kez gidiyor…
William Blake’in “Deneyim yitirdiğimiz masumiyetimizdir” sözü takıldı gözüme… Oradan aklıma geldi anlattıklarım… Hayatımıza ortak ettiğimiz bazı insanlar o kadar acımasız ve arsız olabiliyor, verdiğimiz değeri hak etmediklerini bize öyle deneyimler yaşatarak gösterebiliyorlar ki bir noktada masumiyet ister istemez tükeniyor. Hayal kırıklıklarını ve başkalarından kaynaklanan mutsuzlukları da yanına katıp bizden gidiyor, üstelik bir kez gitti mi bir daha dönmesi mümkün değil! Bu olgunlaşma işi böyle işliyor da iyi mi oluyor kötü mü, işte onu bilemedim!

ARANAN TEK ÖZELLiK PARA MI?!


Sadece ünlü kadınlarla birlikte olarak magazin dünyasında kendine yer edinen ve sonunda da kanatlanıp kendi başına magazin figürü haline gelen adamlar var. Bunlardan bazılarının “Birlikte görüneceğim kadınlar” listesi yaptığına bile inanıyorum! Bunun için resmen mesai harcıyorlar.
Benim anlamadığım; kadınların bu tip adamlara “Evet” diyebilmesi! İsimlerini ve şöhretlerini kullandırmalarını geçtim, her şeyi gösteriş ve para saçmaktan ibaret olan erkeklerle vakit geçirmekten ne keyif alıyorlar? Bu kadar sığ mısınız yani? Bir erkekte aranan tek özellik zengin olması mıdır?!
Playboy olma hevesindeki bu arkadaşların bazılarını yakından inceledim! İnanın iki kelime sohbet etmek imkansız! Sohbeti bırak, cümle kurmaktan aciz olanlar var! Yaptıkları görgüsüzlüklerden şoka girip bulundukları ortamdan koşarak kaçasınız geliyor. Bunlarla birlikte olabilen kadınlara Allah tez zamanda akıl fikir versin!

BAYRAMDA EN GÜZEL iSTANBUL

 

Bayram tatillerinde herkes pılını pırtını toplayıp gittiği zaman İstanbul’la resmen aşk yaşıyorum! Sanki koskoca şehirle başbaşa kalmış gibi hissediyorum kendimi… Hele normal zamanda trafikten içimi şişiren yolların bomboş olması, bir saatte zar zor gidilen mesafelerin bile 10-15 dakikaya inmesi bende mutluluk patlaması yaratıyor. Bu yüzdendir ki bayramda şehirden ayrılmamayı tercih ediyorum, tadı bir başka oluyor.
Hepinize sevdiklerinizle bir arada, neşeli bayram sofralarında geçecek, mutlu, huzurlu, keyifli bayramlar ve iyi tatiller diliyorum dostlar…

Cadde’deki Hayalet kim?

Bir önceki yazımız olan Pepee'nin yeni kanalı neresi olacak? başlıklı makalemizde Pepee, Pepee hangi kanalda ve Pepee'nin yeni kanalı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *