Kaan Çakır ile oyunculuk üzerine röportaj

‘Böyle Bitmesin’ dizisinde ‘Latif’ karakterini canlandıran Kaan Çakır, “Tamamen egolarla alakalı bir meslek yapıyoruz. Bu yüzden oyuncu olacak gençler, kendilerine karşı sağlam durmalı” diyor.

‘Bir İstanbul Masalı’, ‘Süper Baba’, ‘Yılan Hikayesi’, ‘Aliye’ dizileriyle tanıdığımız Kaan Çakır, oyunculuğa neden küstüğünü ve geri dönüş hikayesini ‘Filmstudio’0 dergisine anlattı.

Oyunculuğa giden yolculuğunuzdan biraz bahseder misiniz?
Çocukluğumdan beri oyunculukla ilgiliyim. Zaten çevremdeki herkes; “Bu çocuk oyuncu olsun” derdi. Lise yıllarında beni bir öğretmenim çok destekledi, ondan aldığım güçle konservatuvarı kazandım. Bizim kuşağımız, sektörün gelişim noktalarını izleyebildi. Nasıl gelişti, nerelere geldi, hepsine şahit olduk.

Sektörün tüm aşamalarına şahit olan bir oyuncu olarak dizi sektörünün gelişimini nasıl buluyorsunuz?

Oyunculuk olarak çok geliştik. Sektörümüz ile ilgili her olaya daha geniş açı ile bakmaya, teknik ekipmanları daha iyi kullanmaya başladık.
Çoğu oyuncu arkadaşım gibi oyunculuğa bir dönem ben de küstüm. Şansımı daha önceden iyi kullanmış olmam sayesinde bana tekrar şans tanındığını ve sektöre geri döndüğümü düşünüyorum.

Oyunculuğa küsmenizin nedenleri nelerdi?

O dönem istediğim şeyleri bulamıyordum. Teklif gelmiyordu. Sürekli engel çıkıyordu karşıma, görüşmeye gidiyordum, olmuyordu. Öyle bir dönemdi işte. Ardından bana verilen ufak rollerin bile hakkını en iyi şekilde vermek için elimden geleni yaptım.

SEKTÖR UMUT KIRIYOR

Oyuncu olmak isteyen gençleri neler bekliyor?

Onlara söyleyebileceğim tek şey: Şans denilen şey insanın eline çok az geçiyor ve bu şansı değerlendirmek gerekiyor. Benim formülüm buydu, önüme gelen şansı iyi değerlendirdim. Bizim sektörümüz çok umut kıran bir sektör. Umutsuzluğa düşmesinler.
Tamamen egolarla alakalı bir meslek oyunculuk. Bu yüzden oyuncu olacak gençler, özellikle ve öncelikle kendilerine karşı sağlam durmalı ve “Başaracağım” demeli.

Ülkemizdeki meslektaşlarınızı nasıl buluyorsunuz?

Oyunculuk Türkiye’de uluslararası standartlarda gidiyor. Bence, Türkiye’deki birçok oyuncu Holly-wood’da oynayabilecek çapta. Hatta birçok değil, neredeyse tüm oyuncularımız oynar.

BODRUM’DA MUTLUYUM

Ani bir kararla İstan-bul’dan ayrıldınız. Bodrum’da günleriniz nasıl geçiyor?

Son iki senedir Bodrum’da yaşıyorum. Bir sabah uyandım, öleceğimi anladım ve İstanbul’dan gittim. İstanbul’un kalabalığından, havasından, trafikten bunalmıştım. Şimdi çok mutluyum. Çekim günlerim haftanın bir günü oluyor ve günübirlik uçakla gelip, geri dönüyorum.

EKiP ÇOK CiDDi SINAV VERDi

‘Böyle Bitmesin’ dizisinde rol alıyorsunuz. Ekipten bahseder misiniz?

Nergis Öztürk (Nisa), Cemal Toktaş (Yusuf),Yeliz Kuvanc’ı (Nazlı) tebrik etmek lazım. Çünkü, dizinin hikayesi gereği 300’ ü aşkın oyuncu girdi çıktı. Alışık olmadığınız insanlarla çalışmak çok kolay değil.
Bence çok ciddi bir sınav verdiler. Yeni yönetmenimiz Şenol Sönmez de çok yetenekli ve çok hızlı çekiyor. Bu ekipte çalışmaktan çok mutluyum.

Röportajın tamamı ‘Filmstudio’ dergisinin yeni sayısında.

Bir önceki yazımız olan Asena Erkin Berkay ile pişti oldu başlıklı makalemizde Asena Erkin, asena erkin berkay ve Berkay hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *