Kaçak dizisindeki yüzük detayı

Bana göre yeni dönem dizilerinin en iyilerinden “Kaçak”ın mafya babası İsmet Tepecioğlu’nun (Mustafa Avkıran) taktığı yüzük mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Önce elinde gördük, sonra hikayesi anlatıldı. Mafya babasının elinde bulunan bu yüzükte bir terazi ve kılıç var. Terazi adalet, kılıç her iki tarafta dengeyi sağlayan güç!
Dizinin sanat yönetmeniyle birlikte Ahmet Demirsoy Kuyumculuk tarafından bu dizi için özel olarak yapılmış. 925 ayar altın yüzüğün adı “Adalet Yüzüğü”. Sanırım çok talibi var.
Siyah takım elbise, yakası açık beyaz gömlekle bol miktarda vatandaş bunu takıp dolaşmaya başlar. Ya da bu yüzüğün gerçekten adalet sağladığına inananlar!
Diğer yanda bu bir sanat ürünü. Adamlar oturup atölyede kılı kırk yaran bir çalışma yapmış ve bu yüzüğü üretmişler.

“Fatih”in de kuyumcusu
Ahmet Demirsoy Kuyumculuk, 1957’den beri bu meslekte. Üçüncü nesil iş başında. Ekranda oynayan dizilerin takıları neredeyse onlardan soruluyor.
Yeni dönem diziler arasında “Fatih”teki yüzük de onların çalışması. Yine “Medcezir” dizisinde Mira’nın taktığı küpe de onların tasarımı.

LİG TV MOTİVASYONLA FAULU NASIL KARIŞTIRIR?

Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ilk yarısında 26 dakika dolmuştu, her iki pozisyondan birine hakem faul çalıyordu. Futbolcular hacı yatmaz gibiydi. Ağır çekimlerde birbirlerine tekme attıkları görülüyordu. Bu süre içinde sayamadım ama tahmini bir 10 faul düdüğü çalınmıştır. Lig TV yorumcuları, “Motivasyon üst düzeyde. İki takımın futbolcuları hakemin işini kolaylaştırıyor” dedi.
Her faulden sonra sorun olmadı, doğrudur. “Ağabey kusura bakma” muhabbeti yapıldı. Motivasyon, dengesiz girmek, arkadan tekme atmak mı oluyor yani? Maçı evde topluca izlemenin faydaları var. Ortak görüş “Yahu ne motivasyonu, birbirine giriyorlar”dı.
Notumu Caner’in Trabzon-sporlu futbolcunun bileğine hafif dokunduğu pozisyon sonrası almışım, çünkü yorum onun üzerine yapılmış…

“VAR MISIN? YOK MUSUN?” BİTTİ

Ahmet Çakar’ın sunduğu yarışmaya baktığımda zaten “bitik bir program” izlenimi vermişti. Ahmet Çakar da bu gidişatin iyi olmadığının farkında, esprileri ve görünümüyle umutsuz bir haldeydi. “Ben bittim” diyordu yarışma. Kutuyu açmanın dayanılmaz cazibesiyle bir süre büyük ilgi görmüştü geçmiş zamanda. Bir daha yine yeniden yapmak istediler olmadı.
Ancak kendini ispat içinde olan Show TV’nin “başarı telaşı”nın sonucu da denebilir bu duruma. Daha çok dizi ve program gider. Bu doğal bir sonuç.

 

BÜLENT ERSOY’LA YAVUZ SEÇKİN’İN ÇOCUĞU OLURSA

Bülent Ersoy ile İzzet Yıldızhan’ın şovunda, konuklardan biri Yavuz Seçkin’di. Ünlü komedyen, kukla şov yapıyor. Kuklalardan biri de Bülent Ersoy’a ait. Onunla katıldı. Adı “Diva Bebek”.
Ersoy, “Yavuz bu ikimizin çocuğu mu?” diye sorunca Seçkin, “Bana hiç benzememiş” dedi. Ersoy’un “Demek anneninki daha kuvvetli” cevabınınn ne anlama geldiği üzerinde evde epey düşündük. Yenilir mi, yutulur mu, sevilir mi, bilemedik.

TRT, PARA KARŞILIĞI GÖRÜNTÜ VERSİN

RTÜK üyesi Ali Öztunç TRT’nin maç görüntülerini özel kanallara vermesi fikrini ortaya atmıştı. Bu konuda yazmıştım, “TRT’nin izni olmadan olmaz, hele bedava hiç olmaz” diye.
Öztunç aradı, “Önümüzdeki ihalede bu konu netleşsin istiyorum” dedi. Şimdiden ilgili tarafların yer alacağı bir komisyon kurulmasının yararlı olacağını ve gelecek ihalede “TRT’nin makul bir ücret karşılığı bu görüntüleri satar” şartının ihaleye konulmasını istediğini belirtti. Tüm özel kanal futbol programlarının görüntü alamamaktan şikayetçi olduğunun altını çizdi. “Derbi için ayrı, diğer maçlar için ayrı iki tarife olabilir. TRT de para kazanır” diye ekledi.

“TELEGOL”E CEZA GELEBİLİR

RTÜK’ün geçen hafta yaptığı toplantıda, “Telegol” programına ceza verilmesi gündeme gelmiş. Nedeni programda Kaya Çilingiroğlu’nun “Fenerbahçe hisselerini almayın” sözü. Borsayı bu şekilde etkileyebileceği düşünülmüş. Kokusu çıkar yakında…

Sina Koloğlu

Bir önceki yazımız olan Robert Koleji'nin okula geri dönüş etkinliği başlıklı makalemizde Çağdaş Ertuna, Etkinlik ve robert kolej 150. yıl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *