Kıvanç Tatlıtuğ pirinç reklamında oynar mı?

Tanıtım grupları yerel ürünleri yurtdışında ünlü isimlerle sevdirmek istiyor. Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’ndan sonra Bulgur ve Makarna Grubu’nun da ünlü oyuncu Tatlıtuğ’a teklif götürdüğü ancak anlaşamadıkları öğrenildi.

Sektörleri dünya pazarlarında etkin olarak tanıtmak ve markalaşmasına destek olmak amacıyla kurulan ve faaliyetlerini bu doğrultuda sürdüren tanıtım grupları, ünlü yüzlerin peşine düştü.
Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’ndan sonra Bulgur ve Makarna Tanıtım Grubu’nun da ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’a teklif götürdüğü öğrenildi.

Anlaşamadılar…
Türk şekerli mamullerinin ihracat potansiyelinin artırılmasına yönelik olarak faaliyet gösteren Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, Ortadoğu’daki tanıtım çalışmaları için bağlantı kurduğu Tatlıtuğ ile anlaşamayınca, Kurtlar Vadisi dizisindeki Polat Alemdar rolüyle tanınan Necati Şaşmaz’a teklif götürdü.

Ünlülerin peşinde…
Bulgur ve Makarna Tanıtım Grubu’nun da ünlü oyuncuyla para konusunda anlaşamadığı, Tatlıtuğ’un grubun toplam tanıtım bütçesinden iki kat fazla para talep ettiği öğrenildi. Bulgur ve Makarna Tanıtım Grubu’nun toplam tanıtım bütçesinin ise 2 milyon TL olduğu konuşuluyor.
Tanıtım gruplarının ünlü isimlere ilgisi sadece Tatlıtuğ ve Şaşmaz ile sınırlı değil.
Makina Tanıtım Grubu, reklam kampanyası için İspanya’nın Real Madrid takımında top koşturan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’i tercih ederken, Narenciye Tanıtım Grubu Rusya merkez olmak üzere 26 ülkede gösterilmek için Muhteşem Yüzyıl oyuncularına bir tanıtım filmi çektirdi. Bu grup daha önce de Tarkan ile çalışmıştı.

Tanıtım gruplarının sayısı 13’e ulaştı
Yerel sektörleri dünya pazarlarında tanıtmak üzere kurulan tanıtım gruplarının sayısı 13’e ulaştı. Bunlar arasında; Kanatlı Tanıtım Grubu, Deri Tanıtım Grubu, Makine Tanıtım Grubu, Kuru Meyve Tanıtım Grubu, Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu, Seramik Tanıtım Grubu, Süs Bitkileri Tanıtım Grubu, Un ve Unlu Mamüller Tanıtım Grubu, Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Narenciye Tanıtım Grubu, Fındık Tanıtım Grubu, Şekerleme ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Taksim alt geçidindeki kazanın nedeni proje hatası başlıklı makalemizde Mehveş Evin, Taksim alt geçidi ve Taksim projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *