Kılıçdaroğlu hakkında flaş suçlama

28 Şubat davasında, SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde Batı Çalışma Grubu (BÇG) tarafından fişlendiği iddia edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı nedenle suçlandığı da iddia edildi. Dava dosyasında fişlendiğine ilişkin belge ve bilgiler bulunan Kılıçdaroğlu’nu, SSK’da görev yapan bir başka müştekinin de “fişlendiği” gerekçesiyle suçladığı anlaşıldı. Ancak hem Kılıçdaroğlu’nu, hem müştekiyi fişleyenin kim olduğu henüz açığa çıkmadı.
Kılıçdaroğlu’nun, 28 Şubat dava dosyasında mağdur müşteki ifadelerine göre suçlandığı da ortaya çıktı. Başbakanlık TİKA’da çalıştığını belirten Filiz Polat isimli bir kadın, 28 Şubat davasının iddianamesinde yazılı 481 müşteki arasında bulunuyor. Polat, 6 Kasım 2012’de savcı Kemal Çetin’e verdiği ifadesinde Kılıçdaroğlu hakkında şunları söyledi:
“1997 ile 2000 yılları arasında SSK Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Elazığ SSK Hastanesinde hemşire olarak çalışıyordum. O dönem başörtülü oluşum bahane edilerek haksız itham ve mağduriyetler yaşadım. Tarafıma baskı yapılarak geçici görevlendirmeler yapıldı. Bana verilen cezalarda o zaman SSK Genel Müdürü olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Personel Daire Başkanı Ali Şan Sağlam imzaları bulunmaktaydı. Mağdur olmamdan dolayı 28 Şubat sürecini gerçekleştiren kişilerden ve bana disiplin cezası veren Nermin Şimşek, Ali Aslan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Şan Sağlam ve diğer idarecilerden şikâyetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum. Açılacak davaya da katılmak istiyorum.”

Bir önceki yazımız olan Suriye'deki kimyasallar nereden geldi? başlıklı makalemizde Beşar Esad, esad ve kimyasal hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *