Kılıçdaroğlu Ahmet Atakan’ın ailesini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Antakya’da, ODTÜ olaylarını protesto ederken ölen Ahmet Atakan’ın anne ve babasını ziyaret etti. Buluşmada duygusal anlar yaşandı.
Kılıçdaroğlu önce Şubat 2013’te 13 kişinin öldüğü patlamanın meydana geldiği Cilvegözü Sınır Kapısı’na gitti. Burada bilgi alan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, “Alınan önlemler var, sınır kapımız şu anda güvenlikli. Giriş-çıkış araçlar konusunda ayrıca bilgi verildi” dedi.
Kılıçdaroğlu, Ankara’da Dikmen Polisevi’ne yapılan roketatarlı saldırıya ilişkin bir soru üzerine, “Bu tür saldırıları hep birlikte şiddetle kınamalıyız. Güvenlik güçlerine saldırı yapmak doğru değildir, terörün bir başka şeklidir bu. Hükümetin bu konuda her türlü önlemi almasını isteriz, bu ülke terörden çok şey çekti” yanıtı verdi.

‘Terör ithal ediliyor’
“Güvenlik zafiyeti var mı?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin artık terör ithal eden bir ülke konumuna geldiğini de biliyoruz; terörün beslendiği kaynaklara bakmamız gerekiyor. Türkiye, bu dış politikayla yoluna devam ederse daha acı bedeller ödemeyle karşı karşıya gelebiliriz. Türkiye’nin hükümetin bu konuda daha ciddi daha tutarlı bir politika izlemesi gerekiyor. Barış sözcüğü burada var ama hükümetin kafasında yok zaten sorunumuz da bu” dedi.
Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Suriye’de savaş var ve biz o savaşa tarafız. Silahlı radikal unsurları Hatay’da eğitiyoruz, eline silah veriyoruz, cebine para koyuyoruz git kardeşini öldür diyoruz. Müslüman kanı dökmek caiz mi? Suriye ile 900 kilometre sınırımız var. Orada demokrasi yokmuş. Suudi Arabistan’da Katar’da demokrasi mi var? Oraya girdin mi sen? Yarın sandığa gideceksiniz, elinizi vicdanınıza koyun, Türkiye’nin geleceğini çocuklarınızın geleceğini düşünerek oyunuzu öyle kullanın. Siyaset şikâyetleri çözme sanatıdır. Başbakan şikâyet edemez, etme hakkı yoktur. Kul hakkı yiyene oy vermeyin. Siyaseti zenginleşme aracı olarak kullananlara oy vermeyin, Müslümanları birbirine kırdıranlara oy vermeyin. Barışı savunan, özgürlüğü savunanlara oy verin.

‘Oyunuzu düşünerek verin’
Geçmişte hangi partiye yol verdirseniz başımız üstüne. Şimdi bir yol ayrımına geldim, ya cumhuriyeti savunacağız ya karanlığı savunacağız. Cumhuriyeti savunan bütün güçleri, aydınları, çiftçileri, esnafı CHP’nin çatısı altına bekliyoruz. Yeniden bir barışı Türkiye’ye getirmek zorundayız. Suriye’den kaçan o gariban insanlar her yere geldiler. Buraya da geldiler. Niye geldiniz diye kızmıyoruz, hakkımız yok. Savaştan kaçıyor. Yazık günah değil mi? Oyumuzu bütün bunları düşünerek kullanmamız lazım.

Patlama alanında
Kılıçdaroğlu, 53 insanın öldüğü Reyhanlı’da patlamanın yaşandığı noktada, “Helikopterle, askeri birliklerle gelmedim, binlerce korumayla gelmedim. İnşallah bir daha o acı günler geride kalır ve gelmez” dedi. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı’da konuşurken, “Çıkar tezkere Bilal gitsin askere” ve “Reyhanlı felaketi senin eserin Tayyip” afişleri dikkati çekti.

Bir önceki yazımız olan Ali İsmail Korkmaz olayında bir ilginç gelişme daha! başlıklı makalemizde ali ismail korkmaz, beşik otel ve Çevik Kuvvet polisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *