İstikbal Kayseri ile büyüyecek

400 milyon $’lık ihracatla dünyada ilk üçe oynayacak

5.6 milyar TL’lik toplam cirosunun yaklaşık yüzde 57’sini mobilyadan elde eden Boydak Holding, mobilya grubundaki köklü markası İstikbal’de hedef büyüttü. Boydak Holding CEO’su ve İstikbal Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, 57 yıllık geçmişi olan İstikbal’in ‘dünya haritasındaki her ülke tüketicisinin erişebileceği, dünyanın ilk üç mobilya üreticisinden biri’ olması için çalışacaklarını söyledi.
Boydak, “Son 15 yılda bugün dile getirdiğimiz hedefler için çok ciddi mesafe aldık. Küresel ligdeki hedeflediğimiz yere yeni logomuzla gideceğiz. Yeni logomuzdaki üç dalga boyu bir yandan ergonomi, estetik ve erişilebilirliği simgelerken bir yandan da ilk üç hedefimizi bize hatırlatıyor” dedi.

13 bin çalışanı var
Boydak, lokomotif sektörleri olan mobilyanın yanı sıra tekstil, kimya, pazarlama, demir-çelik, lojistik, enerji ve bilişim olmak üzere toplam 8 sektörde 41 şirketle faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getirerek, “2012 yılını 5.6 milyar TL’lik toplam ciro ile tamamladık. Yurt geneline yayılan 2 bini aşkın bayimiz, 13 bini aşkın çalışanımız ile 1957 yılında başlayan sanayi ve yatırım yolculuğuna devam ediyoruz” diye konuştu.
Boydak, şöyle konuştu: “2023 hedeflerinde Türkiye’de mobilya sektörünün 18.5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Ev mobilyasında toplam ihracatımızın ise 400 milyon dolar seviyesine ulaşmasını bekliyoruz. Dünyanın en büyük ilk üç mobilya üreticisinden biri olmayı hedeflemekteyiz.”

İSO 500’de 13 Kayserili
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2012 listesinde Boydak Holding 7 şirketi ile yer aldı. HES Hacılar Elektrik ve Boytaş Mobilya ile listede ilk 100 arasında 2 şirketiyle temsil edilen Boydak Holding, Kayseri’den İSO 500’e giren 13 şirketten 7’sini bünyesinde barındırıyor.
Boydak Holding şirketlerinden Merkez Çelik 141’inci, Boyteks 247’inci, Boyçelik 273’üncü, İstikbal 280’inci, Form Sünger 468’inci sıradan İSO 500 listesine girdi.

Bir önceki yazımız olan Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizde okul servis ücretleri ne kadar oldu, okul servisleri ve Okul servisleri kaç tl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *