İstanbul’un 2020 için eli güçlendi

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020 Olimpiyat Oyunları’nın Tokyo’ya verilmesinin ardından, İstanbul’un 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarı final ve final maçlarına ev sahipliği yapması için hafta başında UEFA’ya resmen başvurmuştu. Türkiye’den sonra Macaristan’ın da yarı final ve final için adaylığını açıklaması rekabeti artırsa da İngiltere’den güzel haberler geldi. İngiltere Futbol Federasyonu, ülkenin en önemli futbol arenası olan Wembley’i aday stat olarak göstermeme kararı aldı.
Toplam 13 şehirde düzenlecek EURO 2020’yi planlarından çıkaran İngilizler, Almanya’nın gruplar için adaylık koymasından sonra yarı final ve finalleri düşünmüş, ancak Türkiye, Romanya ve Macaristan’dan gelen girişimler nedeniyle geri adım atmıştı. İngiltere, grup karşılaşmaları için Almanya’nın, yarı final ve final için de İstanbul’un favori olması nedeniyle adaylıktan çekilerek rotasını 2024 finallerine çevirdi.
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach de hafta başında yarı final ve finallere talip olmayacaklarını belirterek, “Bu konuda UEFA Başkanı Platini ile anlaştık” demişti.
Almanya’dan sonra İngiltere’nin de yarı final ve finalden vazgeçmesi, UEFA’nın, dev maçların ev sahipliğini İstanbul’a vereceği şeklinde yorumlandı.

Bir önceki yazımız olan “Çocuklarımın rızkını bile kulübe veriyorum” başlıklı makalemizde başbakan erdoğan, fenerbahçe ve ibrahim hacıosmanoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *