Sarp Group, İstanbul Finans Merkezi’nde yükseliyor

Sarp Group’un, TOKİ iştirakleri olan Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park, hızla gelişen Türkiye ekonomisinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulan, İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) yükseliyor. Modern mimarisiyle dikkat çeken ve inşaatı hızla yükselen proje toplam 13 kattan oluşuyor.
Sarphan Finans Park Ofis’te 4 katlı otopark, lobi, resepsiyon, her türlü teknik donanıma sahip ofisler ile merkezi ısıtma ve soğutma sistemi, gelişmiş ses ve ısı yalıtımı bulunuyor. Süs havuzu, katlar arasında geçiş yapanlara panoramik manzara sunan asansörleri, ön ve yan cephelere bakan ofislerde yer alan terasları ve kat bahçeleriyle, Sarphan Finans Park toplam 123 ofisten oluşuyor.

‘Yatırımcıdan ilgi görüyor’
Sarphan Finans Park ticari alanları, halihazırda yüksek düzeyde prim yapan iş ve yaşam merkezlerinin başında geliyor. 53 ticari alanı ve bünyesindeki seçkin mağazaları, kafe ve restoranlarıyla öne çıkan projenin aldığı ödüller de bulunuyor.
2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi’nde ‘Avrupa’nın En Prestijli Projesi’ seçilen, Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde ise ‘Dünyanın Bir Numaralı Gayrimenkul Projesi’ ödülüne layık görülen Sarphan Finans Park, yatırımcılar ve iş çevrelerinden yoğun ilgi görüyor.
Türkiye ekonomisinin çıtasını yükseltecek bir merkez olan İFM’nin içinde yer almanın, ticari kuruluşlara büyük avantajlar sağladığını belirten Sarp Group Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Akar, emsalleri arasında Sarphan Finans Park’ın açık arayla prim şampiyonu olduğuna vurguladı.

Yeni kampanya başladı

Yüzde 90 satış başarısı yakalayan Sarphan Finans Park’ta, yeni bir kampanya da başladı. Ofislerde ve ticari alanlarda tamamı peşin ödemelerde yüzde 10 indirim yapılırken, yüzde 50’sini peşin verenler, kalan 50’sini 15 ay vadeli faizsiz sıra ödemelerle yüzde 5 indirimle veriyor. Projede yüzde 60’ı 12 ay vadeli sıra ödeyenler, kalanı 3, 6, 9, 12 aylık vadelerde faizsiz ödeme seçenekleriyle öderken yüzde 3 indirimden faydalanıyor. Yüzde 20’yi peşin verenlere yüzde 10’u altı ay sonra ara ödeme kolaylığı sağlanırken, son yüzde 70’i ise 15 aylık vadelerde faizsiz ödeme imkanı sunuluyor.

İLK PROJESİYLE DÜNYANIN EN İYİSİ OLMA YOLUNDA

Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından Gürallar Yapı’nın Kartal E-5 üzerinde geliştirdiği Lapis Han, dünyanın en prestijli ödüllerinden International Property Awards 2013’te Türkiye’nin ve Avrupa’nın ‘En İyi Ofis Geliştirme Projesi’ seçildi. Gürallar Lapis Han, bu ödüllerinin yanında, aralıktaki dünyanın en iyileri yarışmasında da Avrupa’yı ‘ofis geliştirme’ alanında temsil edecek. Gürallar Lapis Han, Asya Pasifik, Afrika, Birleşik Krallık, Amerika ve Ortadoğu kazananları ile birlikte dünyanın en iyisi olmak için yarışacak.
Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel, Türk gayrimenkul sektörünün geldiği bu noktadan büyük mutluluk duyduğunu ve sektörün adım adım kendini geliştirdiğini belirterek, artık dünyada Türk gayrimenkulcülerinin söz sahibi olmaya başladığını belirtti.

‘Bölgeye değer katıyoruz’
Karayel, bugüne kadar geliştirdikleri her projede bulundukları bölgeye bir katma değer yaratmaya çalıştıklarını anlatarak, şunları söyledi:
“Ancak Lapis Han, ilk proje ve bu sebeple de üzerinde çok düşünerek, kullanıcısının tüm beklentilerini göz önüne alarak geliştirdik. Projemizin Avrupa’dan böyle bir ödülle dönmesi ve dünyanın en iyi ofis geliştirme projesine aday olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu.”

Maslak’a 26 katlı yeşil bina yılsonunda geliyor

İstanbul ofis pazarına yeni eklenecek olan Maslakno/1 Ofis Plaza, her katında tek bir firma için tek kat ofis olma özelliğiyle 2013 yılı sonunda kiracılara kapılarını açıyor. Maslakno/1 Ofis Plaza, toplamda 26 kattan oluşuyor.
Ünlü Mimar Emre Arolat’ın tasarladığı proje Leed Gold sertifikasına aday.
Projenin yönetimi, arsa sahibi Koçkaya Holding ile inşaatı üstelenen Saral Şirketler Grubu ve Altınbaş Holding’in Ortak olduğu Alsar Gayrimenkul tarafından kurulan Maslakno/1 Yönetim Hizmetleri A.Ş firması tarafından kiralama, tesis yönetimi hizmetleri sağlanarak yapılacak.

46 katlı dev kuleyi yeşil olarak tasarladı

 

Esin Yapı’nın Zincirlikuyu’daki projesi İstanbloom, konut, ofis ve sosyal alanlardan oluşurken, bina 46 katlık yüksekliğe kadar çıkacak. Büyükdere Caddesi ve Gayrettepe Metro İstasyonu’na 500 metre uzaklıktaki proje, akılcı mimarisi ve peyzaj tasarımı sayesinde İstanbul’un enerjisi ile yeşilin dinginliğini buluşturmayı hedefliyor.
Uluslararası nitelikli A sınıfı bina kriterlerine göre inşa edilen ve LEED sertifikasının gerekliliklerini sağlayan İstanbloom, akıllı teknolojisiyle tasarruflu çözümler sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Tunç Fındık Nepal'deki Manaslu'ya tırmandı başlıklı makalemizde Çin Halk Cumhuriyeti, dağcı ve Manaslu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *