İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Kuklacı Çocuk müzikali

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), ünlü masal kahramanı Pinokyo’nun öyküsünü konu alan ‘Kuklacı‘ çocuk müzikali ile küçük izleyicilerle buluşuyor.

Eserde gerçek bir çocuk olmak isteyen kukla Pinokyo’nun, Gepetto Usta’nın tüm nasihatlerine rağmen yaptığı haylazlıklar ve başından geçen maceralar anlatılıyor. 3- 10 yaş arası çocuklara hitap eden Kuklacı müzikali’nin metni Ferdi Merter’e, müzikleri ise, Melih Seskır’a ait. Müzikal, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından, Nazlı İktu’nun rejisiyle sahneye konuluyor. Eserin dekor tasarımı Ferhat Karakaya; kostüm tasarımı Serdar Başbuğ;Işık tasarımı Taner Aydın; koreografisi Serap Meriç, Lale Olcar ve Bahar Vidinlioğlu imzasını taşıyor.

Başrollerini Utku Bayburt, Sercan Gazeroğlu, Mualla Dedemen, Zeynep Şimşir, Zeynep Aslan, Alp Türkoğlu ve Begüm Karacasu’nun paylaştıkları ‘Kuklacı’, 14, 21, 28 Aralık- 18, 25 Ocak tarihlerinde, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde ve 4 Ocak’ta Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta izlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Ayçin İnci'nin ilk kitabı İpekli Mendil çıktı başlıklı makalemizde Ayçin İnci, Ayçin İnci'nin kitabı ve İpekli Mendil hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *