İsmail Hacıoğlu, Sonsuz Bir Aşk’ı anlattı

Oyunculuktaki hayallerini gerçekleştirdiğini söyleyen İsmail Hacıoğlu, “Aklımda  hikayeler var. İlerleyen yıllarda yönetmenlik yapacağım” dedi.

Oynadığı ’Osmanlı Tokadı’dan sonra ekrana ara veren İsmail Hacıoğlu, başrolü Özlem Tekin’le paylaştığı ‘Sonsuz Bir Aşk’ filmiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncu, cuma günü vizyona girecek filmde, kansere yakalanan ‘Volkan’ karakterini canlandırıyor.

 ‘Sonsuz Bir Aşk’ daha önce başrolünde yer aldığınız ‘Sonsuz’un devam filmi mi?
Başlı başına farklı bir film oldu. Konu bağı var ama yalnızca ‘Volkan’, ‘Serhan’ ve ‘Süleyman Turan’ karakterleri bu filmde de var. Hikayeye bir de Özlem Tekin kendisini oynayarak dahil oluyor. Senaryoyu ilk okuduğumda ben de “Aynı filmin ikincisini çekmeye ne gerek var?” dedim. Ama yönetmenimiz ve senaristimiz farklı olmasını istediğini söyledi. Senaryoyu okuyunca ben de inandım.

 ‘Volkan’ nasıl bir  karakter?
Yaşamayı çok seven bir çocuk ama kanser illetine biraz erken yaşta yakalanıyor. Bu durumu çok abartan bir insan değil, hastalığı olduğu gibi algılıyor. Ama hastanede pek fazla vakit geçirmek istemiyor. Geç de olsa zamanının çok değerli olduğunun farkına   varıyor.

 Özlem Tekin filme nasıl dahil oldu?
Fikir senarist Can Sinan’dan çıktı. Senaryoyu okuyup rolü kabul ettiğini söyleyince çok mutlu oldum. Onunla oynamak enteresandı, çok şey öğrettik birbirimize… Çalışması keyifli biri… Özlem iyi bir oyuncu.

 Filmin kanserli hastalara umut verme amacı var mı?
Kesinlikle, insanlara umut vermek gibi bir amacı var. Senaryoyu okuduğumda beni etkileyen nokta buydu zaten. Bu hastalık herkesin başına gelebilir ama insanoğlunun çabuk kabullenmemesi gerekir. Bunun altını çizmeye çalıştık.

 Filmdeki gibi sonsuz aşka inanır mısınız?
İnanırım tabii ki. Aşk dediğiniz şey sonsuzdur, bitmez.

 Bir aşk bitip başka birine aşık olamaz mı insanlar?
İnsanlar arasındaki aşktan bahsediyorsanız o iki insan arasında olan bir şey. Aşk deyince ilahi aşktan bahsettim, her yerde var ve sonsuz. Filmdeki aşkta da bu  biraz oraya çıkıyor.

 Mesleğinizle ilgili uzun vadede bir planınız var mı?
İleride yönetmenlik yapmak istiyorum, kimler neler çekiyor. Onları gördükçe daha çok istiyorum. Aklımda hikayeler de var.

 Nasıl bir film çekerdiniz?
Biz göçmen bir aileyiz. Bizimkilerin göç hikayesi çok etkilemiştir beni. İleride onu çekmeyi düşünüyorum.

 Uzun süredir dizilerde oynamıyorsunuz. Ara mı verdiniz?
Ara verdim çünkü ‘Osmanlı Tokadı’ dizisinin yapımcıları Özkan İpek, Sevda Kaygusuz ve İnci Gülen tarafından dolandırıldım. Şimdi Duka Film’i kapatıp Green Film adı altında başka bir film şirketi kurdular. ‘Elif’ diye bir dizi çekiyorlar. Hâlâ iyi niyet göremiyoruz. Böyle rezillikler var şu ara piyasada. Ama benim mesleğim bu sonuçta… Bundan sonra temkinli yaklaşacağım.

 Mahkeme süreci devam ediyor mu?
Türkiye’deki hukuk durumu zaten belli. Belki bir 8 – 10 sene sonra alabiliriz paramızı. Bu insanlar da bunları bilip, kanun açıklarından yararlanıyor.

‘Kenan’ı sonuna kadar destekliyorum’

Dizi sektörünün durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
90 dakika 60 dakikaya inmediği sürece hiçbir şey olmaz. Aynı şekilde devam edecek, bir sürü emek harcanacak. 2 – 3 bölümde diziler kalkacak. Kapitalist sistem yapacak bir şey yok.

 Kenan İmirzalıoğlu bu yüzden dizilerde oynamama kararı aldı…
O Kenan’ın gerçeği, benim değil. Keşke benim de öyle bir durumum olsa da aynı şartı sunabilsem. Tabii ki sonuna kadar destekliyorum onu.

 İş dışında neler yapıyorsunuz?
Arkadaşlarımla Galata’da vakit geçiriyorum daha çok. Burada güzel dostluklarım, müzisyen arkadaşlarım var. Enstrümanlarla uğraşıyorum arada ama dinlemeyi daha çok seviyorum. Hiçbir şey çalamayanlardanım. Bir ayağım da Datça’da. İş olmadığı sürece orada zaman geçiriyorum. İki şehirde de evim var, Datça kafa dinleme yeri.

‘İki yağmur arası çekimle geçti’

 Film farklı şehirlerde çekildi. Sizi zorladı mı?
Denizli’de Antalya’da ve İstanbul’da çekimler yapıldı. Zor geçti. Yağmurlu bir döneme denk geldi. İki yağmur arası çekimle geçti. O yönden zorladı ve takvim biraz sarktı. Onun dışında rol arkadaşlarım Metin Keçeci, Orçun Kaptan, Turan Özdemir ve tabii Özlem Tekin’le çok keyifli çalıştık. Öğretici oldu, eğlendik…

 Başka film projeleriniz de olacak mı?
Film çekmek çok meşakkatli bir hal aldı bu ülkede. Projeler var ama hepsi öncelikle zaman eleğinden geçiyor. İnsanlar para, sponsor bulmaya çalışıyor.
Çok emek harcıyor film yapmaya çalışan deliler. Konuşulan projeler var ama ne zaman ve ne şekilde olacak bilmiyorum.

 Ayfer Dönmez, Sonsuz Bir Aşk filmini anlattı

 Sonsuz Bir Aşk filmi Denizli’de çekiliyor

BiLGEHAN AKTURAN – CADDE

Bir önceki yazımız olan Meryem Uzerli Ozan Güven'den ayrıldı mı? başlıklı makalemizde meryem uzerli, Meryem Uzerli Ozan Güven'den ayrıldı mı ve Numan Acar hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *