IOS 7 nasıl indirilir?

IOS 7 destekleyen telefonlar , IOS 7’nin özellikleri , IOS 7’ye nasıl geçilir , IOS 7’nin özellikleri , IOS 7 indir, ios 7 nasıl indirilir

Steve Jobs’ın prensi, (Yoksa sir’ümü demeliydim?) tasarım dehası Jonathan Ive önderliğindeki ekip yeni işletim sistemi için son bir yıldır çalışıyordu.
Biliyorsunuz, iOS 7’nin yeni neler getirdiğini Apple aylar önce açıkladı. Bilmeyenler, duymayanlar için bu adresten Türkçe olarak söz konusu yenilikleri görmek mümkün: www.apple.com/tr/ios/ios7/features/
Benim bugün odaklanmak istediğim konu ise daha güncel. Yeni işletim sisteminin yüklenmeye hazır hale gelmesine günler kala, cihazlarımız buna ne kadar hazır? iOS 7’yi daha verimli kullanmak için hangi önlemleri almalıyız?

İşte iOS 7’ye hazırlanmanın yolları:

1- Cihazınız iOS 7’yi destekliyor mu?

Birinci maddenin yanıtı hayırsa, yazıyı okumayı bırakıp haftalık burç yorumlarına hızlıca geçebilirsiniz. iOS 7 aşağıdaki Apple cihazları tarafından destekleniyor, daha eski modellere yeni işletim sistemini indirmeniz mümkün olmayacak.
– iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s
– iPod touch 5’inci nesil
– iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini

Ancak şu önemli noktanın altını çizmek gerek: Cihazınızın bu listede yer alması güncellemeyi yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Daha önceki güncellemerdeki acı deneyimler eski modellerin yeni işletim sistemlerinde çok verimli çalışmadığını göstermişti. Özellikle iPhone 4’lere yüklenen iOS 7’lerle cihaz sahiplerinin küfür dağarcığı arasında pozitif bir ilişki olacağı konusunda oldukça iyimserim.
Bu yüzden eski model sahiplerine önerim, ilk güncellemeyi pas geçmeleri yönünde… 7.0.1 veya 7.1 gibi sürümler hızla ilgili muhtemel sorunları tamir etmiş olacaktır. Aşağıdaki maddelerdeki önerileri hayata geçirdiğinizde iOS 7 ile seviyeli bir beraberlik yaşamanız mümkün. Kısacası Ferrari’nize LPG taktırmadan, (Gerçi bu durumda LPG’ye Ferrari taktırmış oluyorsunuz) iyi düşünün.

2- Uygulamalarda sonbahar temizliği

Büyük iOS güncellemeleri öncesinde uygulama temizliği yapmak her zaman mantıklı bir hamledir. Telefonunuz rahatlayacak, kafanız rahatlayacak, en önemlisi sürekli uygulama sayfası çeviren baş parmak ucunuz rahatlayacak.
Yapacağınız şey basit; sık kullanmadığınız, ihtiyaç duymadığınız, bir zayıflık anında yüklediğiniz uygulamaları sileceksiniz. Elinizi korkak alıştırmayın, satın aldığınız app’leri tekrar para ödemeden geri yükleyebilirsiniz.

3- Telefonda sonbahar temizliği

İşletim sistemi güncelleme dönemlerini bir temizlik bahanesi olarak düşünebilirsiniz. Cihaz belleğinde açacağınız her MB yer size verimlilik olarak geri dönecektir.
PhoneClean adlı ücretsiz uygulama ile cache dosyalarını toplu halde silmeniz mümkün. Buna ek olarak çok büyük mesaj diyaloglarını, Safari cookie ve geçmiş verilerini, ses dosyalarını kaldırarak temizliği kıyı köşe seviyesine çekebilirsiniz.

4- Fotoları bilgisayara yükleyin!

Artık (ne kadar küçülürse küçülsün) çoğunluk yanında fotoğraf makinesi taşımayı uzun süre önce bıraktı. Çünkü cebimizdeki akıllı telefonlar ile müthiş kareler çekmek olası. Dolayısıyla, cihazların hafızası binlerce fotoğraf ve video tarafından zaptedilmiş durumda.
Yediğimiz yemeğin fotosunu Instagram’a yüklemediğimizde lokmalar boğazımızdan geçmiyor, çocuğumuzun her anını çekemediğimizde ebeveynliğin hakkını verememiş gibi hissediyoruz. Artık dünya böyle bir yer. Bunu değiştiremeyiz. Yapabileceğimiz, bu medya dosyalarını düzenli olarak bilgisayarlara kaydetmek ya da Dropbox gibi bir bulut depolama servisinden faydalanmak.

5- Yedek kulübesi zengin olmalı

Her işletim sistemi güncellemesinden önce yedekleme yapmayı asla ihmal etmeyin. Hem iCloud hem de iTunes üzerinden yapın.
iTunes: Cihazı bilgisayara bağlayın, iTunes’ta cihazı seçin, ‘Yedekle’ye tıklayın.
iCloud: Telefonunda şu adımları takip edin: Ayarlar-iCloud-Saklama Alanı ve Yedekleme-Şimdi Yedekle.

Bir önceki yazımız olan İşte Rusya ve ABD'nin anlaşma şartları başlıklı makalemizde abd, birleşmiş milletler ve cenevre hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *