İnadına Yaşamak’ta herkes aşık!

Kanal D’ de yeni bir dizi başlayacak, “İnadına Yaşamak”. “Yahu, yeni yenisi, daha elindekilerle idare etsin” diye düşünmeyin, bizde sistem böyle. Biri gider biri başlar.
Süreç Filmcilik’in yapımcılığını üstlendiği, Serdar Akar’ın yönettiği dizinin başrollerini Sanem Çelik, Oktay Kaynarca ve Murat Ünalmış paylaşıyor.
Neyse diziyle ilgili bir bülten geldi. Ona göre “İnadına Yaşamak”ta havuz problemiyle karışık aşk, çocuk sevgisi artı intikam ve asıl sevda var. Peki hepsi nasıl bir arada oluyor? İşte şöyle:


Çocuk birden başkasının oluyor

Garip başlık ama öyle. Çınar adlı bir çocuk mevcut. Annesi Asiye ile babası Rıdvan. “Hayat bu belli olmaz” diyerek devam edelim, öyle bir şey oluyor ki bunlar çocuklarını Ali ve Zeynep’e vermek zorunda kalıyor. Kim onlar? Ali, Asiye’nin eski kocası; Zeynep de Rıdvan’ın eski eşi. Peki bunlar nasıl bir araya gelmiş? Bunu senarist bize dizide anlatacak. Beşi bir yerde nasıl buluşmuş ve ayrışmış anlayacağız.

Çocuk hazır, aşık olalım
Zeynep çocuk sahibi olamıyor. Hazır çocuk gelmiş, anne olmak istiyor. Anne olması için bir de baba gerekiyor. Ee, Ali var, o da hazır gelmiş. Zeynep burjuva bir hatun. Ali cezaevine girip çıkmış, karanlık işlerin gediklisi. Bıçkın, dürüst ama silahlı, hayat boyu kader mahkumu bir adam. Bebek, Nişantaşı civarında yaşayan hatunları cezbeder. Ali ile Zeynep onun için birbirlerini seviyor… Senaryo onun için “farklı dünyaların insanları” moduna girmiş.

İnadına Yaşamak dizisinin başrollerinde Sanem Çelik, Oktay Kaynarca ve Murat Ünalmış var.

Kanal D’nin yeni dizisi İnadına Yaşamak

Dizinin sevdalı listesi
Asıl tema ve diziyi gittiği yere kadar götürecek olan bu “sevda” durumu:
– Ali, Zeynep’e sevdalı (bu zaten yukarıda da anlatıldı),
– Emir, ağabey yerine koyup sevdiği Ali’ye. Ama aynı Emir, kaybettiği eşinin intikamıyla ağabey saydığı Ali’nin elinden almak için uğraşacağı Zeynep’e (bak sen Emir’e, bu genç epey iş yapacak gibi dizide),
– Ali sonuç olarak hem Zeynep’e hem de “Abim benim” dediği Emir’e,
– Rıdvan ve Asiye ise hayran oldukları (efendim tanıtımda aynen böyle yazmışlar) eski eşlerine ve oğulları Çınar’a, sevdalı…

Çınar büyümeli ve hepsine sevdalı olmalı
Dizi tanıtımında bir cümle daha var: “Herkes birbirine düşman.” Ee, bu kadar sevdalı olursan sonunda düşman olursun, bu gayet doğal. Tüm bunlar yaşanırken her şeyden habersiz olan sadece bir kişi var, öyle görünüyor; o da küçük Çınar…
Ha, şu olabilir. Çınar iyi beslenir, serpilir, büyür ve 18 yaşına gelir. Ondan sonra kafileye katılır. Bence senaryo bunu düşünmeli. Sonra Çınar tümüne birden hem sedvalı, hem de düşman kesilsin…

Sina Koloğlu

Bir önceki yazımız olan Etleri nasıl saklamalıyız? başlıklı makalemizde Etleri nasıl saklamalıyız, Kırmızı Et ve kırmızı et tüketmek hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *