İlker Kızmaz’dan samimi röportaj

Yeni sezonun iddialı dizisi ‘Benim Adım Gültepe’de rol alacak yakışıklı oyuncu İlker Kızmaz, fit bir kadının çekici olduğunu söylüyor ve hemen ekliyor: “Doğal olan, kendi olan her şey, herkes güzeldir”

Oyuncu İlker Kızmaz, yeni sezonda yer alacağı ‘Benim Adım Gültepe’ dizisiyle izleyiciyi şaşırtacak bir rolle ekranda olacak. ‘InStyle’ dergisine konuşan başarılı oyuncu, yeni projesini, stilini ve kısa süre önce yaptığı evliliğini anlattı.

Oyuncu olmak, sizin için ne ifade ediyor?
İzmir’de özel tiyatrolarda başlayan maceram, İstanbul’a gelmemle başka bir boyuta geçti. ‘Nefes’ filmi ve ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi bu serüvenin en önemli mihenk taşları. Bu meslek çok da plan program ile gitmiyor, o ana bakmak lazım. Benim oyunculuk ile ilgili en büyük derdim, içinde mutlu olabileceğim işler yapmak. O iş içime siniyor mu? Sete mutlu gidiyor muyum? Bunlar benim için önemli noktalar. Aslında farklı işler yapan birçok insanla aynı şeyleri istiyorum. Yani, şu andan mutluyum ben, ona bakıyorum, geçmiş ve gelecek muhakemeleri çok yapmıyorum.

Stilinize dair ne söylemek istersiniz?
Giyim söz konusu olduğunda sevdiğim markalar ve tasarımcılar beni ve benim gibileri otomatikman o sezonun trendlerine yönlendiriyor diye düşünüyorum. Sezon başlarında mutlaka sevdiğim markaların mağazalarına gider bir fizibilite yaparım. John Varvatos’u takip ediyorum. Çünkü, markanın ya da tasarımcının bas bas bağırdığı şeyleri sevmiyorum. John Varvatos, tasarımlarıyla fark ediliyor ama bir o kadar da sade. Tabii bir de kendisinin rock müziğe olan ilgisi bence tasarımlarına da yansıyor, bu da beni daha çok cezbediyor. Bunun dışında günlük giyimde G-Star vazgeçemediğim bir marka. Jean’lerimin neredeyse hepsini oradan alıyorum. Takım elbiselerim içinse tek bir isim ile çalışıyorum. Metin Kök. 10 yıldır damatlığım da dahil olmak üzere tüm takım elbiselerimi o tasarlıyor. Kendisi de benim gibi İzmirli. O, benim aksime hâlâ İzmir’de, bir nevi İzmirli dayanışması diyebiliriz.

Peki vazgeçemediğiniz takıntılı olduğunuz giysi ya da aksesuvar var mı?
“Haki yeşil olsun, bizim olsun,” diyebilirim. Bir de evde 10 çiftten fazla New Balance spor ayakkabım var.

KISA KOLLU GİYMEM

Hayatta giymem dediğiniz bir şey var mı? Çok söze gerek yok, “Kolsuz gömlek,” diyor ve bitiriyorum.

Sizin güzellik tanımınız nedir? Doğal olan, kendi olan her şey, herkes güzeldir. Üzerinde ne kadar oynarsanız o kadar yavan olur. Bunun en basit örneği üzerine köprüler yapılmış İstanbul Boğazı.

Kadınlarda giyimde çekici ve itici bulduğunuz detaylar hakkında neler söylersiniz? Açıkçası, kadının giyim tarzında öyle çok da dikkat ettiğim bir şey yoktur. Sadece çok göze batan şeyleri sevmiyorum. Örneğin, topuklu ayakkabı güzeldir ama çok kalın, yüksek topuklar bana aşırı gelir. Bence bir kadın, giyimi ile yüzüne baktırmalı. Ayakkabılarına ya da eteğine değil. Detaylar ikinci sırada yer almalı.

Bir kadında ilk olarak ne ilginizi çeker?
Bir kadının fitliğine fitim (gülüyor).

EŞiMi ‘NEFES’LE TANIDIM

Aşık olduğunuzu nasıl anladınız?
Aşık olduğumda bakışım değişir. Bir başka görürüm. İlk aşık olduğumda bir daha aşık olamam gibi geliyordu, bir sonrakinde ise daha önce hiç aşık olmamış gibiydim. Zaten o kadınla da evlendim.

Eşinizle nasıl tanıştınız? ‘Nefes’ filminin çekimlerinden önce bir parti düzenlendi. Filmin yardımcı yönetmeni Hande Türkel, partiye kardeşini çağırmıştı. Kardeşi de geldi, kendisi karım olur.

GÜLTEPE’DE ÇOK FARKLIYIM

Yeni dizi projem gündemimin birinci sırasında yer alıyor. Eylül ayında Kanal D’de ekrana gelecek ‘Benim Adım Gültepe’ dizisinde rol alacağım. Çok farklı bir proje ve karakter ile izleyicilerin karşısına çıkacağım.

Bir önceki yazımız olan Cem Yılmaz sevgilisiyle Cennet Koyu'nda başlıklı makalemizde cem yılmaz, cem yılmaz sevgilisi ve cem yılmaz sevgilisi 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *