İlim şehrini destekliyoruz

Isparta’da incelemelerde bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Aslan Vali Oğuz ve sanayicilerle bir araya geldi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Ispartayı ziyaret etti. Aslan’a ziyareti sırasında Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım ve Bilim-Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Cevahir Uzkurt da eşlik etti. İlk olarak Isparta Organize Sanayi Bölgesi ve Deri Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunan Aslan daha sonra Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret etti.
‘Bölge kalkınması için önemli’
Valilik ziyaretinden sonra Barida Otel’de Vali Memduh Oğuz’un Başkanlığında Isparta Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle yemekte biraraya gelen Aslan özetle şunları söyledi:
“Sayın Valimizi ziyaretimizde Isparta’da 49 tane medresenin olduğunu öğrendik, bu ilim şehri için somut ifadelerden bir tanesi. Bugün Sayın Valimin ortaya koyduğu proje çok değerli ve önemle üzerinde durulması gereken bir şey.
Bir şey daha söylemek lazım, sadece Isparta yerelinde değil, sonuçta 26 bölgenin kalkınma ajansı özeline baktığımızda Antalya-Isparta-Burdur olarak gelişmenin sonuçlarını alabilmek için mutlaka birlikte çalışma yapılması lazım. O bakımdan bu projeyi biz bakanlık olarak destekliyoruz.”
‘İlim üreten fabrika olacağız’
Vali Memduh Oğuz da projenin kamuoyu tarafından yavaş yavaş öğrenilmeye başlandığını belirtti ve şunları söyledi:
“Dünyada ilim şehirleri projesi çok yeni bir uygulamadır. O bakımdan burada öncelik çok önemlidir, yani 81 il arasında ilk ilim şehri olmak çok önemlidir. Bizim en önemli işimiz ‘İlim Şehri Isparta’ projesini kabul ettirebilmektir.”

Bir önceki yazımız olan Böyle katil görülmedi! başlıklı makalemizde Because I Said I Would, canzani ve columbus hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *