İkinci pilot uçağı kaçırdı

Etiyopya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, yardımcı pilot tarafından kaçırıldı ve İsviçre’nin Cenevre kentine iniş gerçekleştirdi.
Esas varış yeri İtalya’nın başkenti Roma olan uçağın, pilotun tuvalete gitmesini fırsat bilen ve İsviçre’ye iltica etmek isteyen yardımcı pilot tarafından kaçırıldığı açıklandı. Hailemedehin Abera Tagegn isimli 31 yaşındaki yardımcı pilotun 5 yıldır Etyopya Havayolları’nda çalıştığı ve sabıkasının bulunmadığı açıklandı. Uzun bir süre Cenevre üzerinde tur atan Boeing 767-300 tipi uçağın 202 yolcusuyla havaalanına iniş gerçekleştirdikten sonra yardımcı pilotun tutuklandığı belirtildi.

20 yıl hapis cezası alabilir
Yardımcı pilotun havada uzun süre yetkilerle iltica pazarlığı yaptığı, ve isteğine net bir karşılık alınca uçağı yere indirdiği ve uçakta sadece 20 dakikalık benzin kaldığı belirtildi. İnişi gerçekleştirdikten sonra kokpitten bir halat yardımıyla aşağıya inmeye çalışan yardımcı pilotun polis tarafından tutuklandığı kaydedildi. Yardımcı pilotun, İtalya üzerinde başlayan kaçırma olayını yetkililere kendisinin haber verdiği, ancak yolcuların uçak inişini gerçekleştirene kadar olaydan haberdar olmadıkları belirtiliyor. Cenevre Savcısı Olivier Jornot, Folayla ilgili incelemelerinin sürdüğünü, yardımcı pilotun 20 yıla kadar hapis cezası alabileceğini açıkladı. Etiyopya Ulaştırma Bakanlığı, yardımcı pilotun akli dengesinin yerinde olduğunu belirterek, “Kendi uçağını kaçırmasına anlam veremedik. Siyasi, sosyal yada ekonomik sebebi yok. Ama bu açık bir suç” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *