İhvan için her akşam eylem

Mısır’daki katliamı protesto etmek amacıyla Özgür-Der Ankara şubesinin çağrısı üzerine bir araya gelen yaklaşık bin kişi, katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Hacı Bayram Camisi’nde dün sabah namazının ardından, kadın erkek genç yaşlı bin civarında kişi, avluda toplanarak Mısır’da darbe karşıtı göstericilere destek verdi. Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Mısır ve dünyanın neresinde zulüm altında bir yer varsa oranın sükunete ermesi, akan kanın durması için dua edildi. “Rabia” işareti yapan grup, sloganlar atarak, Mısır’daki katliamı lanetledi.

Özgür-Der Ankara Şubesi Başkanı Abdurrahman Çeliker, Mısır’ın direnişin merkezi olduğunu belirterek, “Bugün Mısır’ın direnişi gerçekten Ankara’nın, Cezayir’in, Afganistan’ın, Suriye’nin, Filistin’in direnişidir. Bugün Müslümanlar Mısır’a bakıyor” dedi. Gazeteci Adem Özköse ise Mısır’daki Müslüman Kardeşler’in üzerlerine kurşun sıkılmasına rağmen tankların önüne durmalarının herkesi etkilediğini, böylece dünyaya zalime karşı durmanın en güzel örneğini verdiklerini söyledi.

Abdi İpekçi Parkı’nda buluşma
İhvan’a destek vermek için bundan sonra her gün saat 18.00-22.00’de Abdi İpekçi Parkı’nda buluşacaklarını bildiren Özköse, böylelikle “Siz Mısır’daki ihvan mensuplarını şehit ederseniz, hepimiz ihvan olmaya hazırız” mesajını dünyaya duyuracaklarını kaydetti.

Bir önceki yazımız olan ‘Vatandaşı soymaya hayır’ başlıklı makalemizde bakan, bilet fiyatı ve binali yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *