İhtiyaçlar kitap seçim modülüne eksik girilmiş

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretsiz dağıtılan ders kitaplarına ilişkin olarak yazılı açıklama yaptı. MEB Müsteşar Yardımcısı Birol Ekici tarafından ücretsiz ders kitaplarıyla ilgili yayımlanan yazıda, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında resmi ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının ihtiyaç duyduğu ders kitaplarının, dağıtım noktası olarak belirlenen 350 il ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi. Ancak, ders kitabı ihtiyaçlarının Kitap Seçim Modülü’ne girilmemesi veya eksik girilmesi, ihtiyaç tespitinden sonra yeni okul açılması, okulların statü değişikliği ve benzeri nedenlerle ilave kitaba ihtiyaç duyulduğu kaydedildi. Sözlü ve yazılı ilave kitap taleplerinin değerlendirilmeye alınmayacağı uyarısının yapıldığı yazıda, ihtiyaçların il milli eğitim müdürlüklerince Kitap Seçim Modülü’ne girileceği belirtildi.
Kitap Seçim Modülü’ne ihtiyaca ilişkin veri girişi, 23 Eylül 2013 Pazartesi günü açılacak, 4 Ekim 2013 Cuma günü sona erecek. 10 kitabın altındaki ihtiyaç ve fazla kitaplar sisteme girilmeyecek, girilenler değerlendirmeye alınmayacak. Girilen veriler değerlendirilerek, fazla olan kitaplar, ilave ihtiyaç olan illere gönderilecek. İl içi nakil yaptıran öğrencilerin kitapları ayrıldıkları okul müdürlüklerince, il dışı nakil yaptıran öğrencilerin kitapları ise naklen gittikleri okul müdürlüklerince karşılanacak. Bu eğitim öğretim yılında yeni açılan ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının kitap ihtiyaçları ise ildeki fazlalıklardan karşılanacak. Aksi durumda ilave ihtiyaç kitap olarak bildirilecek. Kitabı eksik olabilecek öğrencilerin ihtiyaçlarının zamanında karşılanabilmesine ve kitap eksiği veya fazlalığına meydan verilmemesine yönelik her türlü tedbir il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince alınacak.

MEB’den İHH’ye ‘bağış’ desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye genelinde “Her sınıfın bir yetim kardeşi var” isimli bir proje başlattı. Proje kapsamında her okulda öğrencilerden bağış ya da yardım adı altında para toplanmaya başlandı. Proje başlatıldığında bakanlık, valiliklere proje ile ilgili bir bilgilendirme yazısı gönderdi. Yazıda valiliklerden “İlinizdeki ortaöğretim kurumlarında da söz konusu projeye gönüllülük esasına dayalı olarak gerekli desteğin sağlanması hususunun Valiliğinizce değerlendirilmesini rica ederim” denildi. n ANKARA Milliyet

Bir önceki yazımız olan Kaçırılan Türk pilotlara ne oldu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *