iCloud hacklendi, ünlülerin çıplak fotoğrafları saçıldı!

Hollywood’un ünlü yıldızlarının ‘çıplak’ fotoğrafları sızdırıldı!

Aralarında Jennifer Lawrence ve Kate Upton gibi isimlerin de bulunduğu 100 ünlünün özel fotoğrafları, iPhone’un veri depolama uygulaması iCloud üzerinden hacklendi.
Fotoğraflar bir bilgisayar korsanı tarafından ‘4chan’ isimli internet sitesinden yayınlandı; dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti.

ÜNLÜLERiN ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

iPhone kullanan ünlülerin çıplak fotoğrafları internete sızdı! Bunlar arasında Rihanna’dan Kate Upton’a pek çok isim var

iPhone’un veri depolama uygulaması iCloud’u ele geçiren bir hacker grubu, sosyal medyayı birbirine kattı. Ünlülere ait fotoğrafları ‘4chan’ adlı internet sitesine yükleyen bilgisayar korsanları, şarkıcı ve oyuncuların ‘mahrem’ini gözler önüne serdi. Özel hayatları didiklenen ünlülerin iCloud hesaplarına nasıl ulaşıldığı ise bilinmiyor.
Fotoğrafları ele geçirilen isimler arasında Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Victoria Justice, Kate Upton, Rihanna, Kelly Brook ve Mary Kate Olsen var.

NE KADAR GÜVENLi?

Ünlü isimlerin çıplak fotoğraflarının internete sızdırılmasının ardından iCloud’un güvenliği tartışılmaya başlandı. Bir Apple uygulaması olan iCloud, telefon veya tabletteki fotoğrafları ve diğer bilgileri yedeklemeyi sağlıyor. Kişinin senkronize ettiği herhangi bir internet bağlantılı başka bilgisayar veya cihazdan tüm bilgilere, belirle-nen şifre sayesinde erişilebiliyor.
Apple’a göre, kişinin şifresi bilinmediği sürece hesaba giriş yapılması mümkün değil!
3’üncü şahıslar tarafından erişimin zor olması için şifrenin özgün ve zor olması gerekiyor. Aksi halde hacker, şifre tahmini yaparak veya kişinin e-posta adresini bularak rahatlıkla hesaba girebiliyor.Teknoloji uzmanları kullanılan tüm cihazlara giriş şifresi koymayı öneriyor.
DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bir önceki yazımız olan Moda emekçisi Ece Sükan'dan samimi açıklamalar başlıklı makalemizde Ece Sükan, Ece Sükan Moda ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *