Hz. İsa’nın amatör resmine büyük ilgi!

Hz. İsa'nın amatör resmi

Hz. İsa’nın amatör resmi

İspanya’da sanatçı Gimenez’in amatör olarak yaptığı İsa freski restorasyonuyla başta halk dalga geçerken şimdi fresk ziyaretçi akınına uğruyor

Bir anda popülerleşti
İspanya’nın Zaragoza kentinin Borja kasabasında bulunan ve İspanyol sanatçı Cecilia Gimenez’in (81) amatörce restore ettiği Hz. İsa’nın freski kasabaya ziyaretçi akını yaşatıyor. Kasaba halkının dalga geçtiği İsa freskinin dünya çapında ses getirmesiyle 40 binden fazla ziyaretçi kasabaya akın etti. Freskin 1 euro’ya görülebildiği bu ziyaretlerden ve turistlerin kasabadaki harcamalarından toplamda 50 bin euro (128.6 bin lira) gelir kazanıldı. Paranın bir bölümü huzur evine yardım eden derneğe verildi.

Herkes mutlu oldu
5 bin kişilik kasabanın hediyelik eşya satışıyla da gelir elde etmesi beklenirken Gimenez 24 Ağustos’ta yirmiden fazla eserinin bulunacağı bir sergi açmaya hazırlanıyor. Freskin kopyasının da yer aldığı eşyalardan elde edilen karın yüzde 49’unun sanatçıya gideceği belirtilirken Gimenez’in durumdan memnun olduğu da bilgiler arasında. Sanatçı “Şu anda herkes mutlu gibi gözüküyor. Olaylar yatıştığı için mutluyum” açıklamalarında bulunarak memnuniyetini dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan 'En büyük rakibim Nihat Doğan' başlıklı makalemizde cem yılmaz, İsmail Baki Tuncer ve nihat doğan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *