Hürriyet, Bozdağ’a böyle cevap verdi!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın eleştirdiği Hürriyet Gazetesi bugün Bozdağ’a yanıt verdi.

Bozdağ’ın Suriye’de yaşanan katliama Hürriyet Gazetesi’nin sessiz kalmasını söylemesi ve gazeteyi ön plana çıkarması üzerine Hürriyet Gazetesi de “Merak etmeyin Hürriyet varsa o haber de var” başlığı ile açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Hürriyet Gazetesi’ni 2 kez eleştiri gösterdiği yazılan açıklama, Bozdağ Hürriyet tarafından haksız bulundu. Suriye’deki katliamla ilgili ‘İnsanlığı öldürdüler’ başlığı ile Suriye’deki katliamın haberinin verildiğini söyleyen Hürriyet, Bozdağ’ın bu hatasından daha sonra döndüğünü ve Twitter’da açıklama yaptığını yazdı.

Hürriyet’in açıklamasında öyle bir yer var ki çok konuşulacak cinsten. Bekir Bozdağ’ın ‘Hürriyet’in üzerinde baskı mı, talimat mı var?’ sorusunun hatırlatıldığı açıklamada, Hürriyet’in cevabı “Bu sorgulama bu ülkede manşetler talimatla ve baskıyla mı atılıyor?” polemiğine yol açabilir. ” oldu.

Bekir Bozdağ’ın yarım gün içerisinde Hürriyet Gazetesi’ni iki kez eleştirmesi Hürriyet tarafından ‘basın özgürlüğüne aykırılık‘ olarak değerlendirilirken, “Sayın Bozdağ’ın, yarım gün içinde ve yoğun mesaisi sırasında iki kez Hürriyet gazetesinin birinci sayfasıyla ilgili yorumda bulunması demokrasinin olmazsa olmazı basın özgürlüğüne aykırıdır.” denildi.

Açıklamasını “Hürriyet gazetesi, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de bağımsız, etik ve ulusal çıkarlar doğrultusunda yürüttüğü yayıncılığa devam edecektir.” diye sona erdiren gazete ile iktidar arasındaki gerilim bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir hâl alacak…

Bir önceki yazımız olan Tüm bu sıcaklığın nedeni insan! başlıklı makalemizde ar5, Birleşmiş Milletler Beşinci İklim Değişikliği Hükümetlerarası Paneli ve insan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *