Herkes Hollywood’a o Doğu’ya

‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinde oynadığı ‘Carolin’ rolüyle yıldızı parlayan Wilma Elles, Fox TV’de hafta içi her gün yayınlanan ‘Kahireli Palas’ta ‘Marta’ ve ‘Emili’ olmak üzere farklı karakterlerle seyirci karşısında. 23 yaşında başrol olmak üzere, üç sinema filmi, 20 tiyatro oyunu ve birçok yabancı dizide oynayan Elles, kendini taze tutmak için farklı rolleri seçmeye çalıştığını söylüyor. Tiyatro dışında İslam bilimi okuyan oyuncu, Türkiye’ye tamamen bir tesadüf sonucu geldiğini anlattı.
Oyuncu olmaya ne zaman karar verdiniz?
Oyunculuk çocukluk hayalimdi. Küçükken kardeşlerimle ve arkadaşlarımla hep film gibi oyunlar oynardık. Oyunculuk isteği o yıllarda başladı ve hep yapmak istediğim bir şeydi.

‘Kahireli Palas’a üç bölüm konuk oyuncu olarak girdiniz ama devam ettiniz…
Reklam işi için konuşmuştuk ama onlar dizi projesi için geri dönüş yaptılar. Bu yaz çalışmayı düşünmüyordum, ama yine de plajda olmak yerine en sevdiğim yer sette olmayı tercih ettim.

Birçok proje teklifi varken, neden bu diziyi kabul ettiniz?
Bu rolü benim için yazdılar. Üç karakter oynuyorum. Tiyatroda ve sinemada birkaç karakter birden oynayabilirsin. Ama dizide çok zor bir ihtimal… İlk defa bir dizide üç ayrı karakteri canlandıracağımı düşünmek beni çok heyecanlandırdı. İlkleri seviyorum. Carolin’den sonra hep benzer rol teklifleri aldım. 35-40 yaşında birini canlandırmam istendi. Ama daha çok gencim o yaşlara 15 senem var. Oyunculuk adına çok şeyler yapabilirim. Bu dizide de 45 yaşındaki Marta’yı oynuyorum ama korkmuyorum. Kendimi taze tutmak için farklı rolleri seçmeye çalışıyorum.

Çekimler nasıl geçiyor?

Dört haftadan beri buradayız. Her gün 55 dakika çekim yapmak çok zor. O anlamda biraz yoğun geçiyor. Farklı bir tarz. Full konsantrasyon gerektiriyor. Herkes çok uyumlu, samimi ve güler yüzlü. Bunu ilk geldiğim gün fark ettim. Ben her şeyi yetiştirmek adına acele edeceğimizi düşünürken, rahat bir şekilde çalışmak beni mutlu ediyor. Önümüzdeki bölümlerde inanılmaz bir dram başlayacak.

Nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?

Saf ve idealist biri Marta… Kemal’le büyük bir aşk yaşıyor. Kemal, başka bir çocuğu olduğu için benden ayrılmak zorunda kalıyor. Bunun üzerine Marta bir travma geçiriyor ve iki çocukla tek başına kalıyor. Benim çocuklarımdan biri Emili. Emili’yi de ben oynuyorum. Emili babasını hiç tanımamış, bir gün cesaretini toplayıp babasını bulmaya geliyor.

Birden çok karakteri canlandırmak zor olmuyor mu?

Bu aslında sezgisel bir şey. Neyi canlandıracağımı düşündüğüm anda değişiyorum. Mesela 10 sene önce bir şarkı dinlersiniz, aşkınız gözünüzde canlanır. O şarkıyı bugün duyduğunuzda aynı şey yine gözünüzde canlanır. Bir rolden çıkıp diğerine girmek için sadece bir ip ucu yeterli oluyor. Herkes oyunculuk yapabilir. Bu işe kalbini verirsen her şeyin devamı geliyor.

Özellikle yer almak istediğiniz projeler var mı?

O kadar çok ki… Geçtiğimiz aylarda ‘The Tragedy’ adlı korku filminde oynadım. İlk önce Amerika’da vizyona girecek. Ama western ve bilimkurgu tarzı filmlerde oynamak, farklı farklı dünyalara gitmek istiyorum. Greenbox film hiç çekmedim öyle bir filmde de rol almak isterim.

Bir önceki yazımız olan Umut Karadağ'ın hedefi Erol Taş başlıklı makalemizde erol taş, kötü adam ve Oyuncu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *