Her şey habere malzeme olmak için

ABD’li emekli karayolu bakım işçisi Joe Greg Packer, ABD’de ‘en çok alıntılanan adam’ ünvanına sahip oldu. Gazetecilerin, ABD’nin ünlü televizyon yıldızı Kardashian ailesinin tüm bireylerinin toplamından daha çok görüşüne başvurduğu ‘sokaktaki insan’ Packer’ın başarısı şaşırttı.


Cenazelere bile gidiyor
Hayat amacını basında yer almak olarak benimseyen Packer, muhabirlerin kendisinden görüş alması için ABD merkezli teknoloji firması Apple başta olmak üzere çeşitli mağaza açılışları ve ünlü cenazelerinde boy gösteriyor. ABD merkezli haber ajansı AP’nin ve ABD’de yayımlanan New York Times gazetesinin Packer’la daha fazla röportaj yapmayacağını açıklaması ise basın meraklısı adamın başarısı olarak yorumlandı.
AP talimat verdi
AP, muhabirlerine verdiği talimatlarda “Dünya birçok ilginç insanla dolu. Bunlardan biri de isminin medyada gözükmesi için yaşayan New York’un Huntington kasabasından Greg Packer. Packer açık bir şekilde isminin medyada geçmesi için hevesli. Biz de hevesli olalım, ancak başka konuşulacak insanlar bulmak için” ifadelerini kullanarak Packer’ın daha fazla haber yapılmayacağını bildirdi.
Haberlerini biriktiriyor
ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesine göre Packer katıldığı etkinliklerde ne söyleyeceğini önceden planlamak yerine ‘akışına bırakmayı’ tercih ediyor. Kendisiyle ilgili çıkan gazete haberlerini biriktiren Packer, “Gazetelerde yer almak her zaman doğru zamanda doğru yerde olmakla alakalı. Muhabirlerin o gün ne yapacağını bilmek gerekiyor” diyerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce dört Başkan ve iki Papa’yla tanışan Packer, en büyük hedefinin ABD’li talkshow sunucusu David Letterman’ın programında veya İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC’de yer almak olduğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınıyor başlıklı makalemizde hastane, hastane sevk ediliyor ve okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *