Hemingway’in hamburger tarifi

Singapurlu gazeteci Cherly Lu-Lien Tan, ABD’li efsane yazar Ernest Hemingway’in Küba’daki evinden çıkan belgeleri inceleyerek yazarın not aldığı bir hamburger tarifine ulaştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında Hemingway’in evinden yaklaşık 2 bin belgenin ABD’de bulunan John F. Kennedy Kütüphanesi ve Boston’da bir müzeye nakledileceğini öğrenen Tan, belgeleri incelemeye başladı.
Yazarın seyahat, içki ve kaliteli yemeklere olan ilgisine hayranlık duyan gazeteci, belgelerde Hemingway’in çalışanlarına nasıl hamburger yaptığını öğrettiği bilgisine ulaştı.

ABD’deki Pensilvanya Eyalet Üniversitesi’nden İngilizce öğretmeni Sandra Spanier, yazarın aldığı notlarla ilgili “Hemingway her yönden çok titiz. Günlük hayatın her detayına dikkat ediyor ve yiyeceği yemeklerin nasıl hazırlandığına da önem veriyor” açıklamalarında bulundu. Hemingway’in hamburger tarifinde 230 mililitre beyaz veya kırmızı şarap, 2 yemek kaşığı kapari ve az bir miktar soya sosu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Tecavüzcü polisin çocuğunu doğuracak başlıklı makalemizde tecavüzcü polis hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *