Hemel film eleştirisi

2012 yapımı Hemel nasıl bir film diye merak ediyorsan bu yazıyı okumaya devam et… Hemel film eleştirisi ile Barbara filmi hakkında ön bilgin olsun…

Sacha Polak’ın ilk uzun metrajlı filmi Hemel, ya da filmde de bazen kullanılan kelime anlamıyla “cennet”, yirmili yaşlarının başındaki Hemel’in bir yılını anlatıyor. Duygusal ve bedensel tatmini farklı erkeklerle yaşadığı kısa süreli ilişkilerde arayan Hemel’in hikâyesi ancak onu babasıyla birlikte gördüğümüzde şekillenmeye başlıyor. Annesini çok küçük yaşta kaybetmiş olan güzel Hemel’in, babası Gij ile olan yakın ilişkisi ensestin sınırlarında dolaşırken, Hemel’in ruh hâli Gij’in birlikte olduğu genç kadınlardan da birebir etkileniyor. Hemel karakterini canlandıran Hennah Hoekstra, performansıyla filmi baştan sona sürüklüyor. Hoekstra’nın yönetmen Polak’la birlikte çalışarak çizdiği Hemel portresi, kimi zaman fevrî ve kaba ama aynı zamanda kendine güvenli ve şefkatli olabiliyor. Hemel’in vücudu her an kırılacakmış gibi dursa da, izlediğimiz hikâye, sağlam bir kadının hikâyesi. Baştan sona bir karakter çalışması gibi görünen bu yalın filmin en büyük başarılarından biri, karakterlerini kör göze parmak sokmadan seyirciye aktarması. Kolaylıkla hastalıklı gibi algılanabilecek Hemel karakterinin duygusal arızaları, karmaşıklığı, oyuncu ve yönetmenin çabalarına ek olarak görüntü yönetmeni Daniel Bouquet’nin de özenli görselleriyle incelikli bir bütün hâline geliyor.

Bir önceki yazımız olan Comvex İstanbul fuarı açıldı başlıklı makalemizde Comvex İstanbul fuarı, hafif ticari araç ve Ticari araş fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *