Hem aşçı hem oyuncu: Eda Özerkan

Oyuncu Eda Özerkan, tam bir lezzet tutkunu çıktı! İyi bir aşçı olduğunu söyleyen oyuncu, “Mantımı kendim açarım, yaprak sarmam meşhurdur” diyecek kadar iddialı…

‘Aşk-ı Memnu’, ‘Adanalı’ ve ‘Firar’ dizileriyle tanınan, ‘Survivor’ ile adından söz ettiren ve şu sıralar tiyatro sahnesinde boy gösteren Eda Özerkan’ın marifetleri bunlarla sınırlı değil. Asıl yeteneğinin mutfakta ortaya çıktığını belirten Özerkan, “Çok iyi yemek yaparım, mutfakta iddialıyım” diyor. Oyuncu, ‘Beef&Fish’ dergisi
için Osmanlı kıyafetleri giydi, saray mutfağında sunulan yemeklerin tadına baktı.

DAMAK TADI AİLEDEN GELİYORAilecek yemek kültürlerinin çok zengin olduğunu söyleyen Eda Özerkan bunu şu sözlerle anlatıyor: “Anne tarafım Adana, baba tarafım Malatyalı. Ben Adana’da doğdum. Ukalalık gibi algılanmasın ama bu konuda mütevazı olmak istemiyorum. Mutfakta çok iddialıyım. Bilmediğim, yapamadığım yemek yoktur gerçekten. Mantıyı kendim yoğurur, açarım. Yaprak sarmam meşhurdur. En çok et soteyi severim ve çok iyi yaparım.”

BOL YEMEK, AZ KİLONUN SIRRI

Yemeğe son derece düşkün olan oyuncunun dış görünüşü bunun tam tersini anlatıyor; boyu 1.75, kilosu da 52. Eda Özerkan, sırrını şöyle açıklıyor: “Sanıyorum bu durum genetik. Diyet yaptığımı hatırlamıyorum hiç. Tatlıya da çok düşkünüm ama hareketliyimdir, spor yaparım. ‘Survivor’da 3 haftada 5 kilo verdim.”

DÖNEM DİZİSİNDE OYNAMAK İSTİYOR

Şimdiye kadar pek çok farklı karakteri canlandıran Eda Özerkan’ın en çok istediği şey, bir dönem dizisi ya da filminde ama özellikle de Osmanlı’yı anlatan bir yapımda rol almak. ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Hürrem’ini oynamayı çok istemiş… Kösem Sultan da ilgisini çekiyor. Kıyafetleri, takıları ve tavırlarıyla Osmanlı saray kadınlarını çok beğeniyor. O ihtişam ve parıltı, göz kamaştırıcı geliyor ona ama bir itirazı var: “Haremde kadın olmak ne zordur kim bilir… Düşünsenize sevdiğiniz adamı başka kadınlarla paylaşmak zorundasınız. Benim için mümkün değil!”

Bir önceki yazımız olan Asker kıyafeti giyen ünlüler başlıklı makalemizde Asker kıyafeti, Asker kıyafeti giyen ünlüler ve Asker kıyafeti ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *