Hayatı ihbar notuyla değişti

Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde zabıt katibi olarak çalışan Cahit Sekil’in hayatı emniyetin bir ihbar notuyla değişti. İhbar notunda Hâkim İzzet Kabal’ın UYAP şifresini kullanarak edindiği bilgileri para karşılığı başka kişilerle paylaştığı iddia edilen Sekil hakkında idari soruşturma başlatıldı. Sekil, bu soruşturmanın ardından 2008 yılında memuriyetten atıldı.
Haksızlığa maruz kaldığını ve suçsuzluğunu kanıtlayamadığını düşünen Sekil, olayın yargıya taşınması için hukuk mücadelesi başlattı. Aradan geçen sürede Adalet Komisyonu, savcılık ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na başvuran Sekil, bir türlü hakim önüne çıkamadı.

Suç duyurusu niye yok?

Sekil, Trabzon İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonuna yaptığı başvuruda emniyet notunda hakkında hakimin şifresini ele geçirmek, verilen kararları değiştirmek ve hakimi tehdit etmek gibi suçlamaların yapıldığını belirterek, “Bir hakimin şifresi ele geçirilecek ve savcılıkça bu hususta hiçbir işlem yapmayacak. Hem bilişim suçu işlemiş olacaksın hem de resmi bir evrakta oynama yaparak resmi evrakta sahtecilik yapacaksın. Bu gibi suçlar için suç duyurusu yapılması gerekmez mi?
Eğer suç duyurusunda bunulsaydı yargılanacaktım ve suçsuzluğum ortaya çıkacaktı. Görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta sahtecilik yapmak çok ciddi suçlardır. Üzerimdeki şaibenin kalkması için yargılanmak istiyorum” dedi.

‘Yurtlarda büyüdüm‘

Annesinin bakamadığı için kendisini Çocuk Esirgeme Kurumu’na verdiğini ve yurtlarda büyüdüğünü belirten Sekil, “Hayata tutunmak adına çalıştım ve memuriyete hak kazandım. Bu süreçte evlendim ve 1 çocuk sehibi oldum. Mesleğimi seviyordum ancak uğradığım haksızlık nedeniyle işssiz kaldım. Şimdi geçimimi web tasarımı yaparak sağlamaya çalışıyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan O kapıyı duvarla kapattılar! başlıklı makalemizde abd büyükelçiliği, büyükelçilik ve dhkp-c hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *