HAYALET KÖY CANLANIYOR

Tam 89 yıl boyunca kaderine terkedilen ve hayalet köy olarak bilinen Fethiye’deki Kayaköy kültür ve tarih mirası olarak ekonomiye kazandırılacak.
İHALEYE KAÇ FİRMA KATILDI?
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ”Eşsiz bir tarih ve kültür mirasının korunması konusunda duyarlı bir yaklaşım sergileyerek bu alan yerel halk başta olmak üzere sanatçılar, bilim insanları ve tüm insanlığın kullanımına sunulacak. İyice yıkılmış ve tahrip olmuş durumdaki evlerin 300 yataklı bir konaklama tesisine dönüşmesi Kayaköy ve Fethiye adına yeni bir marka yaratacağına inanıyorum. İhaleye 4-5 firmanın katılmış olduğunu öğrendik. Tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Kayaköy’de yıllardır beklenen hizmet gerçekleşecek. Böylece ülke ekonomisine önemli bir yatırım kazandırılacak” dedi.
Rumlardan mübadele sonucu kalan metruk haldeki evlerden 300’ünün konaklama tesisi yapılması için ihaleye çıkartılması köy halkı tarafından da sevinçle karşılandı.

Bir önceki yazımız olan Kışı en sağlıklı geçirmenin 4 yolu başlıklı makalemizde hastalanmamak için, kış ayları vitaminler ve kışın ne içilir hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *