Hasan Doğan Milli Takımlar tesisleri incelemesi

Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkanlık görevini üstlendikten sonra tesisleşme konusunda büyük adımlar atan, Riva’da Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin inşaatını başlattıran Yıldırım Demirören dün Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte çalışmaları inceledi.

TFF 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, Spor Genel Müdürü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Tesisler Komitesi Başkanı Ergün Tekin ile TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez’in de bulunduğu ziyarette, Bakan Suat Kılıç ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören sorumlulardan ayrıntılı bilgiler aldılar. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımı ile 9 Nisan 2013 tarihinde temeli atılan tesisler 190,000 metrekarelik bir arsa içerisinde yer alıyor.

1 adeti tribünlü olmak üzere toplam 5 adet nizami futbol sahası, mini basketbol, tenis kortları, golf sahası, yürüyüş alanları ve koşu parkuruna sahip olan tesis binalarının toplam alanı ise 17.643 metrekare.
6 ana bloktan oluşan tesislerin içerisinde, konferans ve toplantı salonları, sağlık kulübü, restoran, ofis binası, futbolcuların konaklama odaları, hobi odaları, kapalı yüzme ve terapi havuzları, soyunma odaları, sauna ve fitnes salonları ile açık otoparklar yer alacak. Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin, 2014 yazında bitirilerek, resmi açılışın yapılması planlanıyor.
Gezinin sonunda inşaat işcileriyle bir hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Suat Kılıç, işcilerle vedalaşırken, “Fatih Terim hocamızın odasını iyi yapın ve iyi bakın” şeklinde espiri yaptı.

DEMİRÖREN: Sağlam adımlar atmak istiyoruz

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Takımımız’ın, Kuzey İrlanda ve Belarus ile yapacağı maçların yeniden yapılanma sürecinin başlangıcı olduğuna dikkat çekti.
Başkan Demirören, “Maç Kitabı”nda yer alan yazısında, “18 yıl önce tarihimizde ilk kez Avrupa Şampiyonası finallerine katılırken Milli Takımımız’ın başında bulunan teknik direktörümüz Fatih Terim bir kez daha görevde. Hocamız, Kuzey İrlanda ve Belarus maçları için geniş bir Milli Takım havuzu oluşturmak amacıyla yeni ve genç oyuncuları da kadroya dahil etti. Bu maçlarla yeniden yapılanmanın sağlam adımlarını atmak istiyoruz. Adana’da yaklaşık 10 yıl sonra oynayacağımız bu milli maçtaki konuğumuz Kuzey İrlanda Milli Takımı kafilesine “hoş geldiniz” diyor, karşılaşmanın fair-play çerçevesi içinde geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hayran kaldı

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ni, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte gezen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tesislere hayran kaldı. İnşaat işçileriyle de konuşarak bilgi alan Bakan Kılıç “Bakanlık olarak, Türkiye’nin her yerinde tesisler yapıyoruz. Burada gördüğüm işcilik ve malzemenin aynısını kullandık. Demek ki kaliteli tesisler yapmışız ve yapıyoruz” dedi. Kılıç daha sonra “Buradan sonra durmak yok, Türkiye’nin her köşesine böylesine güzel tesisler yapacağız” diyerek herkese teşekkür etti.

 

Bir önceki yazımız olan Emenike ile Ersun Yanal sorunları başlıklı makalemizde Emenike, Emmanuel Emenike ve Ersun Yanal hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *