Hangi teknolojik ürününüzden vazgeçemezsiniz?

“Onsuz olmaz” dediğiniz zımbırtılar neler? Sorduk soruşturduk, ortaya aşağıdaki sonuç çıktı…

Logitech Harmony Remote 525

Logitech Harmony Remote 525

Logitech Harmony Remote 525

iPhone’dan sonra hayatımı en kolaylaştıran cihaz diyebilirim. TV, amfi, DVD player, CD player evde ne varsa hepsini kusursuz bir şekilde kumanda ediyor. Cihazları tanımlamak çok kolay, sadece USB kablosuyla bilgisayara bağlıyorsun, kumanda etmesini istediği cihazın marka ve modelini giriyorsun. Geri kalan her şeyi kendisi hallediyor. Kumandası kayıp ya da bozuk cihazlarla bile kullanılabiliyor yani. Sıralı görevler atayabiliyorsun. Mesela sen tek düğmeye basıyorsun, o önce TV’yi açıyor, ayarladığın kaynağı seçiyor. Sonra DVD player’ı açıyor. Ardından amfiyi açıp video kaynağını seçiyor. Sonra filmi başlatıyor vs. Sıralamayı nasıl istersen öyle yapabiliyorsun.

Apple TV

Apple TV

Apple TV
İlk bakışta sadece bilgisayarınızdaki film ve fotoğrafları, YouTube ya da Flicker’daki içeriği HDTV’nize kablosuz olarak aktarıyor gibi görülse de internette biraz kurcalayınca küçük fakat çok marifetli bir kutu çıkıyor karşınıza. Apple Türkiye’de henüz tam olarak yayın/kiralama hizmeti vermiyor ama Apple TV üzerine yapılan güncellemelerle internetten herhangi bir indirme yapmadan HDTV’nizde size sunulan dizi, film, belgesel izleyebiliyorsunuz. Yapmanız gereken binlerce filmin arasından birini seçmek. Altyazı desteği olduğunu da eklemek lazım.

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab

Hayatımın hiçbir döneminde teknoloji konusunda ‘öncü’ sayılabilecek, fikri alınacak biri olmadım. Yenilikleri hevesle takip etmedim, etsem de alacak param olmadı. Hep bir adım geriden geldim. 2011 başında aldığım Samsung Galaxy Tab bu anlamda ciddi bir tarz değişikliği oldu benim için. Gazetelerde ilanları falan çıkıyordu ama çok az kişide vardı. Dolayısıyla “Bu nedir şimdi, hem telefon hem tablet mi?” ile başlayan pek çok muhabbete girdim. Nadir bulunan bu cihazı taşımam, bana bir tür ‘teknoloji bilen adam’ imajı sağladı. Kendimi bir gün “Galaxy mi iPad mi?” sorusuna uzunca bir cevap verirken buldum. Tabii ki altı dolu olmadığı için bu bilirkişilikte pilim çabuk bitti, tıpkı bugünlerde Galaxy Tab’imin şarjının aşırı hızlı bitmesi gibi. Tek hit çıkarabilmiş şarkıcı gibiyim!

Hypemachine

Hypemachine

Hypemachine

En sevdiğim ‘teknoloji nesnem’ eğer böyle bir tanım varsa, iPhone’um. Yazı yazdığım anlar dışında bilgisayara olan ihtiyacımı tamamen karşılıyor, her işimi görüyor. iPhone’umdaki iki uygulamadan çok memnunum. Biri dünyadaki neredeyse bütün radyoları dinleyebildiğim Tune In. Diğer en yeni müzikleri takip ettiğim Hypemachine. Öte yandan benim işimin önemli bölümü müzik olduğundan kulaklıklara ilgim var. Evde 3, 4 tane var ancak en kullanışlısı maalesef her zaman en iyi ses vereni olmuyor. Şu anda yanımda taşıdığım O’Neill serisinden bir Philips kulaklığım var. Koşarken bile hep kulağımda. Sanırım şu ana kadar kullandığım en kullanışlı, kaymayan, düşmeyen hareketlerden etkilenmeyen ve bir süre sonra varlığını unutturan kulaklığım bu oldu.

iPhone 4

iPhone 4

iPhone 4
Teknoloji çağında yaşadığımız için aslında hepsi önem taşıyor; laptop, fotoğraf makinesi, iPad gibi. Fakat önem sırası yapmak gerekirse tabii ki cep telefonu önce gelir. Telefonumla her şeyi yapabiliyorum o yüzden de çok seviyorum ve yanımdan ayıramıyorum. Öncelikle insanlarla iletişime geçebiliyorum, gündemi takip edebiliyorum, senaryo okuyabiliyorum, ses kaydı yapabiliyorum, interneti kullanabiliyorum, fotoğraf çekebiliyorum. Yanımda taşıyabildiğim hayatımı kolaylaştıran küçük bir bilgisayar aslında…

MAC

MAC

Mac

iPhone en çok kullandığım teknolojik cihaz. Yeni çıkan tüm ürünleri test etmiş ve denemiş biriyim. İlk çıktığı günden beri kullanıyorum. Hem pratik hem de dünya avcunuzun içinde. Twitter ve Facebook sayfalarımı sürekli güncelliyorum. Dünya gündeminden ve hayatın içinde olan bitenden anında haberim oluyor. Evde ise yıllardan beri Mac kullanıcısıyım. Çok seviyorum, işlemcisinin kuvvetli oluşu, uzun yıllar bozulmayışı, sürekli kendini güncelleyen bir marka olması vazgeçilmezlerim arasında olmasını sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Su altı çekimleri için hangi makineyi almalıyım? başlıklı makalemizde Canon Powershot D20 özellikleri, fotoğraf makinası ve kamera hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *