Halit Ergenç İş Sanat Sahnesi’nde herkesi büyüledi

Oyuncu Halit Ergenç, sevdiği şarkıları Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde İş Sanat sahnesinde seslendirdi.

Halit Ergenç önceki akşam şef Serdar Yalçın önderliğinde, İş Sanat Sahnesi’nde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Bülent Ortaçgil’in ‘Beni Kategorize Etme’ şarkısıyla sahneye çıkan Ergenç, ‘Sessiz Gemi’, ‘Kadınım’, ‘Resimdeki Gözyaşları’ gibi hafızalardan silinmeyen şarkıları seslendirdi.

Ayakta alkışlandı 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Operet ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümü mezunu olan Ergenç’in sahne performansı Arjantin’de faaliyet gösteren El Trece adlı kanal tarafından da skype bağlantısıyla gösterildi.

Dünyaca ünlü caz vokali Nina Simone’un ‘Feeling Good’, Frank Sinatra’nın ‘My Way’ gibi efsane şarkılarına da repertuarında yer veren Halit Ergenç, dakikalarca ayakta alkışlandı.
Konser sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan sanatçı; şarkı söylemenin ilk göz ağrısı olduğunu söylerken, gazetecilerin albüm çıkarmakla ilgili sorularına; “Kesinlikle öyle bir düşüncem yok. Şarkı söylemeyi çok seviyorum ancak albüm olmayacak” diye karşılık verdi.

Halit Ergenç’in hayat hikayesi ve biyografisi

 Halit Ergenç ile dünyayı dolaşmak!

 2014 Yılın Erkeği Halit Ergenç oldu

Ayakta alkışlandı

Bülent Ortaçgil’in ‘Beni Kategorize Etme’ şarkısıyla sahneye çıkan Ergenç, ‘Sessiz Gemi’, ‘Kadınım’, ‘Resimdeki Gözyaşları’ gibi hafızalardan silinmeyen şarkıları salonu dolduran izleyiciyle seslendirdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Operet ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümleri mezunu olan Ergenç, çok uzun bir aranın ardından sahnede ilk kez şarkı söylemekten dolayı duyduğu sevinç ve heyecanı İş Sanat’a akın eden hayranlarıyla paylaştı. Müzik ziyafeti sunan Sinema Senfoni Orkestrası ise ‘Hababam Sınıfı’, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ gibi Türk sinemasının klasikleşmiş filmlerinin müzikleriyle izleyicileri geçmiş yıllara götürerek nostalji yaşatırken; ‘Görevimiz Tehlike’ ve ‘James Bond’ gibi aksiyon filmlerinin müzikleriyle de konserin dinamizmini artırdı. Amerikalı usta kadın caz vokali Nina Simone’un ‘Feeling Good’, Frank Sinatra’nın ‘My Way’ gibi efsane şarkılarına repertuarında yer veren Ergenç seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Yoğun alkış üzerine tekrar sahneye davet edilen Ergenç, konserin bisini ‘Haydi İçelim’ ve ‘Ağlamak Güzeldir’ şarkılarıyla yaptı.

Bir önceki yazımız olan Günsel Ülkü yeni koleksiyonunu tanıttı başlıklı makalemizde Billionaire Club, Günsel Ülkü ve Günsel Ülkü kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. May 2, 2015

    […] Halit Ergenç İş Sanat Sahnesi’nde herkesi büyüledi […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *